Австралія

Дата: 13.05.2024

Особливості

Австралія не запровадила спеціальних умов в’їзду для українців, які залишають країну через війну. Проте, усі візові клопотання громадян України розглядаються в пришвидшеному темпі.

До 31 липня 2022 року в Австралії для українців діяла програма по Тимчасовій гуманітарній візі (786), яка передбачала:

  • можливість перебування в Австралії 3 роки без права залишати країну;
  • дозвіл на працевлаштування;
  • медичне державне страхування;
  • можливість навчатися;
  • отримувати соціальну допомогу на дітей тим, хто не може працювати.

Українці, які прибули за Тимчасовою гуманітарною візою (786) до 31.07.2022 та прийняли пропозицію уряду про подальше тимчасове гуманітарне перебування в країні, отримали право отримувати субсидію на догляд за дитиною а також допомогу у розселенні у рамках урядової Програми гуманітарного розселення (HSP). Щоб отримати таку допомогу необхідно звернутися до постачальника послуг HSP у вашому штаті (список тут). Інформація про розселення також доступна в мобільному додатку MyAus App. Громадяни з візою 786 можуть виїхати з Австралії і повернутися без втрати статусу, надіславши заяву на електронну пошту ukraine.humanitarian@homeaffairs.gov.au та прикріпити документи, що підтверджують необхідність виїзду.

Українці, які не можуть повернутися в Україну, після 31.07.2022 мали подати заявку на Проміжну візу E (050) або візу Захисту (866). Проміжна віза Е (050) – це короткострокова віза, яка дає право залишатися в Австралії на законних підставах, доки ви намагаєтеся упорядкувати свій імміграційний статус, отримавши основну візу або готуєтеся до виїзду з Австралії.

Громадяни України можуть податися на будь-яку візу онлайн через вебсайт. Найпоширенішими варіантами для українців, які залишають країну через війну, є віза Захисту (866), Віза тимчасового захисту (785), Віза для притулку та роботи (SHEV) (790) та Віза біженця. Можна приїхати в Австралію по туристичній візі (600), а потім подати заявку на іншу візу.

Віза Захисту (866)Віза для статусу тимчасового захисту (785) та Віза для притулку та роботи (790)Віза біженця
Термін перебуванняпостійно3 роки (5 у випадку Візи 790)постійно
Право на працевлаштуваннятактактак
Медичне обслуговування доступ до національної системи громадського медичного обслуговування Medicare доступ до національної системи громадського медичного обслуговування Medicareдоступ до національної системи громадського медичного обслуговування Medicare
Фінансова допомога так, за неможливості працевлаштуватися або відсутності роботи так, за неможливості працевлаштуватися або відсутності роботи так, за неможливості працевлаштуватися або відсутності роботи
Житлонініні
Освіта право на шкільну та дошкільну освіту в державних закладах.
Право бути зарахованим до університету та брати участь у конкурсі на отримання стипендіального забезпечення
право на шкільну та дошкільну освіту в державних закладах.
Право бути зарахованим до університету та брати участь у конкурсі на отримання стипендіального забезпечення
право на шкільну та дошкільну освіту в державних закладах.
Право бути зарахованим до університету та брати участь у конкурсі на отримання стипендіального забезпечення
Родиназавка на візу подається тоді, коли ви вже в’їхали в Австралію за іншою візою. В заявку на візу можна включити членів родини (якщо вони відповідають вимогам, наприклад чоловік/дружина, діти) якщо ви перетинаєте кордон з членами родини, їм також буде запропонована віза. На кожного члена родини вона подається окремо. Маючи такий же статус, ви не можете надавати спонсорство членам сім’ї для їх приїзду в Австраліюможна подати групову заявку
Подальше громадянство ця віза дає статус постійного резидентства. Є можливість отримати громадянство через певний час при відповідності певним вимогамтакця віза дає статус постійного резидентства. Є можливість отримати громадянство через певний час
Інші умовиперебуваючи в країні за даною візою, ви не можете покидати Австралію. У вийняткових випадках, якщо необхідно виїхати з країни, вам необхідно отримати дозвіл Міністерства внутрішніх справ умовою отримання цих віз є заява про те, що у вас є намір працювати або навчатися в Австралії.
у разі необхідності держава надає безкоштовні мовні курси та психологічну допомогу.
Виїзд з країни дозволений за попереднім дозволом та з вагомих причин. Повернення на батьківщину анулює візу/візи
у разі необхідності держава надає безкоштовні курси з вивчення англійської мови

Умови в’їзду в країну

З 6 липня 2022 року скасовано вимогу заповнювати цифрову пасажирську декларацію (DPD), щоб підтвердити свій статус вакцинації COVID-19 при в’їзді в Австралію. Пасажирам із симптомами хвороби може знадобитися карантин.

Контакти

За допомогою у фінансовому забезпеченні, забезпеченні житлом, роботою та іншим необхідним можна звернутися до:

Догори