Молдова

Дата: 26.04.2022

Завантаженість

~ 100 тис. українських біженців.

Зараз українські біженці складають 3.7 % від загального населення Молдови. Держава говорить про свої ліміти, українці можуть перетинати кордон через Молдову, але уряд просить рухатися далі, в інші країни.

Житло

Молдова розгорнула тимчасові центри розміщення українців. Там можна перебути перший час до визначення з подальшим житлом. Можна знайти безкоштовне житло скориставшись ресурсами, які надані вкінці сторінки.

Також в перші два тижні можна самостійно знайти безкоштовне житло на Airbnb.

Статус та страхування

Громадяни України можуть законно перебувати в Молдові протягом 90 днів. За бажанням українці можуть подати заявку на отримання статусу біженця. Проте, слід пам’ятати, що на період розгляду заявки українському переселенцю потрібно буде здати внутрішній та закордонний паспорт, якщо є. У цей період він не зможе виїхати до інших країн, зокрема й до України. Процес отримання статусу біженця може тривати шість місяців.

Фінансова допомога

Усі українці, незалежно від статусу, які перетнули кордон після 24.02.2022 мають право на отримання щомісячної допомоги розміром приблизно 110 євро на людину. Отримати її можна лише при оформленні платіжної картки в одному з молдовських банків, і розплачуватися нею лише на території Молдови.

Робота

Тепер кожен український переселенець має право працювати в Молдові на законних підставах навіть без отримання спеціального дозволу. Таке рішення ухвалила комісія з працевлаштування у Молдові ще 01.03.2022 року. Для цього українець повинен укласти трудовий договір із роботодавцем.

Мовний бар’єр залишається проблемою. Проте, на низькокваліфіковані вакансії можуть наймати і без знання мови.

Діти, пенсіонери, пільгові категорії

Діти мають можливість продовжити навчання в школах та садочках безкоштовно.

Особливості

Усі українці мають право на повну безкоштовну медичну допомогу на території Молдови.

Оператори мобільного зв’язку надають можливість безкоштовно телефонувати на територію України.

Додаткова інформація та контакти

  • Moldova for peace – група волонтерів при уряду Республіки Молдова;
  • Dopomoga.gov.md – сайт уряду з усіх питань для переселенців у Молдові;
  • locals.md – сайт з усіх питань для переселенців у Молдові;
  • Фейсбук група– з усіх питань для переселенців у Молдові;
  • SOS українці в Молдові – з усіх питань для переселенців у Молдові.

В телеграм-каналі UAhelpinfo зібрали інформацію про житло, транспорт, медичні та юридичні питання в Україні та за кордоном – у Польщі, Румунії, Словаччині, Угорщині, Німеччині, Молдові, Литві, Чехії, Естонії, Болгарії, Іспанії, Латвії, Туреччині, Франції, Сербії, Італії.

Платформа  EU4UA об’єднала українських біженців та європейців, готових надати їм безкоштовне житло. Приєднатися можна, зареєструвавшись на сайті за допомогою електронної пошти або облікового запису Google.

Ресурси для пошуку житла від волонтерів UkrHelp. Тут пропонують варіанти притулку в Австрії, Бельгії, Бразилії, Іспанії, Німеччині, Польщі, Молдові, Румунії, Словаччині, Угорщині, Франції, Чехії та Кіпрі. Список постійно оновлюється.

На сайті «КоордиНація» волонтери зібрали контакти, які прискорять пошук тимчасового притулку чи житла.

Догори