Румунія


Дата: 20.04.2022

Завантаженість

> 400 тис. українських біженців.

Зараз біженці складають 2% від загального населення Румунії. Такі показники є прийнятними. Країна готова прийняти ще приблизно стільки ж українців.

Житло

Держава приймає українців за спрощеною процедурою. Румунія забезпечує житлом українців, за попередньою інформацією, до закінчення війни та стабілізації ситуації в Україні. Зазвичай, це кімнати в гуртожитках з гарними умовами.

Дуже багато румунських родин також охоче приймають українців у своїх домівках на безоплатній основі.

Можна знайти прихисток самостійно, почавши з Airbnb для біженців, де є можливість для українців безкоштовно винаймати житло до двох тижнів.

Статус та страхування

Є два варіанти для українців.

Перший: тимчасовий дозвіл на життя в Румунії, який включає страхування, дозвіл на роботу та перебування в країні строком на один рік, з можливістю подовження ще на два. Проте, даний статус не дає права на отримання фінансової допомоги від держави.

Другий: статус біженця.

Фінансова допомога

Тільки статус біженця дає право в Румунії на фінансову допомогу: 200 євро на дорослого та 300 на дитину. У порівнянні з вартістю життя в Румунії, сума середня, вистачить на харчування та базові побутові покупки.

Робота

Румунські роботодавці готові приймати українців навіть без знання румунської та англійської. Румунія ще не перевантажена українцями, тому знайти навіть некваліфіковану вакансію не дуже важко.

Діти, пенсіонери, пільгові категорії

Діти мають права відвідувати дитячі садки та навчатися в школах безкоштовно, не залежно, це приватний чи державний заклад.

Додаткова інформація та контакти

В телеграм-каналі UAhelpinfo зібрали інформацію про житло, транспорт, медичні та юридичні питання в Україні та за кордоном – у Польщі, Румунії, Словаччині, Угорщині, Німеччині, Молдові, Литві, Чехії, Естонії, Болгарії, Іспанії, Латвії, Туреччині, Франції, Сербії, Італії.

Платформа  EU4UA об’єднала українських біженців та європейців, готових надати їм безкоштовне житло. Приєднатися можна, зареєструвавшись на сайті за допомогою електронної пошти або облікового запису Google.

Ресурси для пошуку житла від волонтерів UkrHelp. Тут пропонують варіанти притулку в Австрії, Бельгії, Бразилії, Іспанії, Німеччині, Польщі, Молдові, Румунії, Словаччині, Угорщині, Франції, Чехії та Кіпрі. Список постійно оновлюється.

На сайті «КоордиНація» волонтери зібрали контакти, які прискорять пошук тимчасового притулку чи житла.

Догори