Сполучені Штати Америки

Дата: 08.06.2024

Особливості

З 25 квітня в США була запущена спонсорська програма Uniting for Ukraine, за якою держава готова прийняти 100 тисяч українців, які вимушені тікати від війни. Станом на березень 2024 року понад 187 тис. українців в’їхали в США за цією програмою. Ще близько 350 тис. українців прибули до США поза програмою Uniting for Ukraine з початку російського вторгнення, в основному через тимчасові візи.

Подати заявку на програму можуть особи, які:

  • проживали в Україні на момент 11 лютого 2022 і були вимушено переміщені у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії;
  • є громадянами України, мають чинний український паспорт або є прямим родичами громадянина України;
  • мають спонсора в США, який заповнить на них Декларацію про фінансову підтримку (форму I-134), яка буде перевірена та схвалена Службою громадянства та імміграції США. Спонсора можна знайти на платформі;
  • мають вакцинації від Covid-19, поліомієліту та кору і відповідати вимогам охорони здоров’я США;
  • пройшли перевірки: біометричну, біографічну та перевірку безпеки.

Інструкція та етапи подачі заявки

Згідно з умовами, заявку має право подавати лише спонсор українця в США. Таким спонсором може бути будь-який громадянин США, або фізична особа, яка законно перебуває на території Сполучених Штатів, включно з представниками неприбуткових організацій. Після схвалення заявки, українець отримає електронний лист з подальшими кроками.

Програма дозволяє перебувати в США протягом 2 років. З 27 лютого 2024 року міграційні служби США відповідно до розділу 212(d)(5)(A) Закону “Про імміграцію та громадянство” приймають та розглядають  заяви українців та їхніх найближчих родичів щодо поновлення гуманітарного пароля, якщо термін перебування в США за програмою перевищив 2 роки. Подати заявку на подовження терміну терміну перебування можна тут.

Фінансова підтримка:

Спонсор має подати декларацію, більш відому як  форма I-134 на онлайн порталі USCIS. Опісля, федеральні органи США проведуть перевірку, що може зайняти певний час.

Біографічна інформація:

Опісля як федеральні органи схвалять заявку спонсора, оцінивши його фінансові можливості, українець отримає електронного листа про необхідність створення акаунту в myUSCIS та підтвердження своїх біографічних даних для подальших кроків.

Вакцинація:

Згідно з умовами програми Uniting for Ukraine українець має підтвердити наявність вакцинації проти кору, поліомієліту та COVID-19. Якщо цього немає, українець зобов’язаний отримати першу дозу вакцин перед тим, як отримає дозвіл на перетин кордону США.

Також усі особи від двох років мають пройти медичний огляд на туберкульоз, включаючи тест IGRA. Це необхідно зробити впродовж перших двох тижнів перебування в США.

Дозвіл:

Опісля виконання усіх вище зазначених умов, українець отримає лист-дозвіл на перетин кордону США та отримання гуманітарного пароля при в’їзді. Цей дозвіл дійсний впродовж 90 днів після його отримання. Транспортом українців не забезпечують. Перетин наземного кордону з Мексики в США для українців також неможливий.

Гуманітарний пароль:

Прибувши, у пункті пропуску кожен українець буде перевірений Митною та прикордонною службою США та отримає рішення про надання гуманітарного пароля строком до двох років.

У разі схвалення та надання гуманітарного пароля, українець отримує право проживати в США до двох років з правом подати документи на працевлаштування.

Додаткова інформація на офіційному сайті уряду Сполучних Штатів Америки.

Є інший варіант отримання гуманітарного захисту в США – подати заявку на отримання статусу Тимчасового захисту (TPS), за яким ви можете в’їхати в США та працевлаштуватися.

Ви можете подати заяву онлайн до Служби громадянства та імміграції США (СГІСША). Деталі щодо процедури подачі та переліку документів тут. Статус надає дозвіл на перебування в США 18 місяців. США продовжили дію статусу тимчасового захисту (TPS) для українців ще на 18 місяців – з 21 серпня 2023 року до 19 квітня 2025 року. Громадяни України можуть подавати заявки на отримання цього статусу до 19 квітня 2025 року.

Догори