Угорщина

Дата: 27.04.2022

Завантаженість

~ 12 тис. українських біженців.

Зараз українські біженці складають 0.12 % від загального населення Угорщини. Держава готова і надалі приймати українців або слугувати транзитом для них.

Житло

Сама держава забезпечує українців тимчасовим житлом, зазвичай це хостели. Можна знайти безкоштовне житло скориставшись ресурсами, які надані вкінці сторінки.

Також в перші два тижні можна самостійно знайти безкоштовне житло на Airbnb.

Статус та страхування

Громадяни України можуть легально перебувати на території Угорщини до 90 днів.

Є можливість оформити статус Тимчасового захисту, який дає право на працевлаштування, претендування на житло, фінансову допомогу та освіту для дітей. Статус чинний до 01.06.2022 року,

Далі уряд Угорщини рекомендує все ж оформити статус біженця, який надає право на безкоштовну медичну допомогу протягом пів року, гарантує безкоштовну освіту для дітей шкільного та дошкільного віку, а також право через три роки подати заявку на громадянство Угорщини.

Фінансова допомога

Українці, які отримали статус Тимчасового захисту в праві розраховувати на щомісячну фінансову допомогу в розмірі приблизно 60 євро на дорослого та 35 євро на дитину.

Про потребу у фінансовій допомозі українець має повідомляти одразу, при оформленні статусу Тимчасового захисту. При працевлаштуванні, право на фінансову допомогу від держави втрачається.

Робота

При оформленні статусу Тимчасового захисту повнолітні українці мають право на працевлаштування без додаткового дозволу, на так звані професії з дефіцитом робочої сили. На більш кваліфіковані посади українці можуть працевлаштуватися за спрощеною процедурою.

Одним із найбільших порталів з пошуку вакансій в Угорщині є jobinfo.hu, але без знання угорської мови знайти потрібну роботу складно.

На волонтерському сайті Support Ukraine є список робочих вакансій, опис частини з них продубльовано українською мовою.


Є спеціальна фейсбук-група Робота для українців-біженців. Так, користувачі повідомляють, що компанія TESCO готова працевлаштовувати українців у свої магазини у столиці країни, передмісті та прикордонних містах.

Діти, пенсіонери, пільгові категорії

Діти мають можливість продовжити навчання в школах та садочках безкоштовно.

Особливості

Усі українці мають право на повну безкоштовну медичну допомогу на території Угорщини протягом перших шести місяців.

На території країни усі види громадського транспорту, а також поїзди є безкоштовними для українців.

При оформлені статусу біженця діє заборона на виїзд з Угорщини навіть до країн ЄС строком до трьох років.

Додаткова інформація та контакти

В телеграм-каналі UAhelpinfo зібрали інформацію про житло, транспорт, медичні та юридичні питання в Україні та за кордоном – у Польщі, Румунії, Словаччині, Угорщині, Німеччині, Молдові, Литві, Чехії, Естонії, Болгарії, Іспанії, Латвії, Туреччині, Франції, Сербії, Італії.

Платформа  EU4UA об’єднала українських біженців та європейців, готових надати їм безкоштовне житло. Приєднатися можна, зареєструвавшись на сайті за допомогою електронної пошти або облікового запису Google.

Ресурси для пошуку житла від волонтерів UkrHelp. Тут пропонують варіанти притулку в Австрії, Бельгії, Бразилії, Іспанії, Німеччині, Польщі, Молдові, Румунії, Словаччині, Угорщині, Франції, Чехії та Кіпрі. Список постійно оновлюється.

На сайті «КоордиНація» волонтери зібрали контакти, які прискорять пошук тимчасового притулку чи житла.

Догори