Франція

Дата: 23.04.2022

Завантаженість

~ 200 тис. українських біженців.

Зараз біженці складають 0.3 % від загального населення Франції. Держава готова прийняти ще біженців.

Житло

Франція не забезпечує житлом українців.

Самостійно в перші два тижні можна знайти безкоштовне житло на Airbnb.

Надалі, треба шукати сім’ю французів, які мають можливість та бажання прихистити.

Є фейсбук група, через яку можна спробувати знайти житло. Краще обирати райони, які віддалені від Парижу, адже він зараз переповнений.

Також варто обговорити усі умови проживання з приймаючою сім’ю заздалегідь. Трапляються непоодинокі випадки у Франції, коли українська родина живе в родині, а через місяць господарі вимагають грошову плату.

Статус та страхування

Уряд Франції надає можливість оформити статус біженця українцям до пів року, який також включає страхування, дозвіл на роботу та право на фінансову допомогу.

Фінансова допомога

Статус біженця у Франції дає право на щомісячну виплату у розмірі 450 євро на людину. Якщо українці проживають безоплатно з французькою сім’єю, яка їх прихистила, то виплата зменшується до 200 євро. Сума у порівнянні з вартістю життя в країні – дуже невелика.

Робота

Українці мають право на працевлаштування. Проте, без знання французькою неможливо знайти роботу. Навіть для некваліфікованих вакансій вимагають принаймні базовий рівень знань.

Діти, пенсіонери, пільгові категорії

Діти мають можливість продовжити навчання в школах та садочках. Студент може бути зарахований у французький університет за умови, що навчання в українському університеті повність зупинено і не йде дистанційно.

Для українців, які мають бажання, надають безкоштовні курси з вивчення французької мови.

Особливості

Специфічні умови для українців дуже варіюються залежно від місяцезнаходження у Франції. В окремих провінціях проїзд в громадському транспорті для українців безплатний, деякі регіони й локальні спільноти надають продуктові кошики.

Дуже важка і бюрократично наповнена процедура отримання статусу біженця і всіх необхідних документів у Франції. Без знання французької оформити необхідний пакет документів, зайняти страхуванням та стати на облік Біржі Праці вкрай важко.

Додаткова інформація та контакти

В телеграм-каналі UAhelpinfo зібрали інформацію про житло, транспорт, медичні та юридичні питання в Україні та за кордоном – у Польщі, Румунії, Словаччині, Угорщині, Німеччині, Молдові, Литві, Чехії, Естонії, Болгарії, Іспанії, Латвії, Туреччині, Франції, Сербії, Італії.

Платформа  EU4UA об’єднала українських біженців та європейців, готових надати їм безкоштовне житло. Приєднатися можна, зареєструвавшись на сайті за допомогою електронної пошти або облікового запису Google.

Ресурси для пошуку житла від волонтерів UkrHelp. Тут пропонують варіанти притулку в Австрії, Бельгії, Бразилії, Іспанії, Німеччині, Польщі, Молдові, Румунії, Словаччині, Угорщині, Франції, Чехії та Кіпрі. Список постійно оновлюється.

На сайті «КоордиНація» волонтери зібрали контакти, які прискорять пошук тимчасового притулку чи житла.

Догори