Чехія

Дата: 20.04.2022

Завантаженість

> 300 тис. українських біженців.

Зараз біженці складають 2.7% від загального населення Чехії. Такі показники є прийнятними.

Житло

На перші 7-14 днів можна орендувати безкоштовне житло через booking або airbnb.

Надалі необхідно знайти житло. Якщо на перший час потрібне безплатне, то є декілька варіантів:

  1. через волонтерські організації (вони зустрічають на вокзалі);
  2. через офіційні установи: муніципалітет або університети. Вони можуть надати кімнату в гуртожитку, пансіоні чи схожому місці.
  3. самостійно: уряд Чеської Республіки зобов’язався виплачувати щомісячну фінансову допомогу чехам, які прихистять українських біженців. Часто, громадяни Чехії висловлюють таке бажання.

Статус та страхування

Уряд Чеської Республіки створив спеціальну візу для українських мігрантів, які тікають від війни. При її оформленні надається страхування, дозвіл на роботу та перебування в країні строком на один рік, з можливістю подовження ще на два.

Обмеження

Однією з особливостей такої візи є заборона виїзду з Чехії весь наступний рік. У разі порушення, віза анулюється, з можливим поновленням лише через рік.

Фінансова допомога

У разі оформлення візи та перебування повнолітніх громадян на обліку біржі праці, усім українцям буде надаватися щомісячна фінансова допомога в розмірі приблизно 200 євро, строком до пів року, або до моменту працевлаштування. У порівнянні з вартістю життя в Чехії, сума невелика.

Робота

Завдяки спеціальній візі, українці мають рівні з чехами права на працевлаштування. Є можливість стати на облік біржі праці або знайти роботу самостійно.

Перепона – мовний бар’єр. Проте, з початком Українсько-російської війни, зросла кількість вакансій, які не вимагають знання чеської. Великою перевагою буде знання англійської мови.

Діти, пенсіонери, пільгові категорії

Діти мають можливість продовжити навчання в школах та садочках. В Чехії почали діяти спеціально створені українські класи та групи.

Для українців, які мають бажання, надають безкоштовні курси з вивчення чеської мови.

Додаткова інформація та контакти

В телеграм-каналі UAhelpinfo зібрали інформацію про житло, транспорт, медичні та юридичні питання в Україні та за кордоном – у Польщі, Румунії, Словаччині, Угорщині, Німеччині, Молдові, Литві, Чехії, Естонії, Болгарії, Іспанії, Латвії, Туреччині, Франції, Сербії, Італії.

Платформа  EU4UA об’єднала українських біженців та європейців, готових надати їм безкоштовне житло. Приєднатися можна, зареєструвавшись на сайті за допомогою електронної пошти або облікового запису Google.

Ресурси для пошуку житла від волонтерів UkrHelp. Тут пропонують варіанти притулку в Австрії, Бельгії, Бразилії, Іспанії, Німеччині, Польщі, Молдові, Румунії, Словаччині, Угорщині, Франції, Чехії та Кіпрі. Список постійно оновлюється.

На сайті «КоордиНація» волонтери зібрали контакти, які прискорять пошук тимчасового притулку чи житла.

Догори