Іспанія

Дата: 03.05.2022

Завантаженість

~ 200 тис. українських біженців.

Зараз українські біженці складають 0.42 % від загального населення Іспанії. Держава готова і надалі приймати українців.

Житло

Житлом українців можуть забезпечити волонтерські організації: Червоний Хрест та Карітас. Зазвичай, вони мають пункти зустрічі на вокзалах, або стенд з інструкціями, як їх знайти і звернутися по допомогу. Вони можуть надати житло в невеликих селах у гуртожитках, поселити в сім’ї, релігійні громада.

Також в перші два тижні можна самостійно знайти безкоштовне житло на Airbnb. Проте знову, краще обирати менші міста.

Статус та страхування

Після прибуття українцям необхідно оформити статус Тимчасового захисту. Подати таку заявку необхідно протягом 90 днів перебування в Іспанії за безвізовим режимом.

Цей статус дійсний один рік з можливістю продовжити його ще на два. За цим статусом дозволено покидати Іспанію, але не більше ніж на шість місяців загально за перший рік. Зі статусом оформлюється і медичне страхування.

Фінансова допомога

Фінансова допомога не передбачена урядом Іспанії. Деякі локальні спільноти чи волонтерські організації на рівні невеликих сіл можуть видавати українцям продуктові картки в мережі супер маркетів, сумою на 50-75 євро.

Робота

З оформленням статусу Тимчасового захисту українці отримують повне право на роботу на основі контракту чи як фізична особа підприємець (ФОП).

Діти, пенсіонери, пільгові категорії

Діти мають можливість продовжити навчання в школах та садочках безкоштовно та за спрощеною бюрократичною процедурою. При навчальних закладах діти забезпечуються психологічною допомогою та мовними курсами. Також, в Іспанії активно беруть на роботу викладачів українських шкіл, аби вони допомагали дітям адаптуватися в новому середовищі.

Особливості

Залізнична мережа Renfe надала усім українцям право на безкоштовні подорожі в межах Іспанії та у напрямку Франції.

Додаткова інформація та контакти

В телеграм-каналі UAhelpinfo зібрали інформацію про житло, транспорт, медичні та юридичні питання в Україні та за кордоном – у Польщі, Румунії, Словаччині, Угорщині, Німеччині, Молдові, Литві, Чехії, Естонії, Болгарії, Іспанії, Латвії, Туреччині, Франції, Сербії, Італії.

Платформа  EU4UA об’єднала українських біженців та європейців, готових надати їм безкоштовне житло. Приєднатися можна, зареєструвавшись на сайті за допомогою електронної пошти або облікового запису Google.

Ресурси для пошуку житла від волонтерів UkrHelp. Тут пропонують варіанти притулку в Австрії, Бельгії, Бразилії, Іспанії, Німеччині, Польщі, Молдові, Румунії, Словаччині, Угорщині, Франції, Чехії та Кіпрі. Список постійно оновлюється.

На сайті «КоордиНація» волонтери зібрали контакти, які прискорять пошук тимчасового притулку чи житла.

Догори