Звільнення від податків

Дата огляду: 03.05.2024 року

Уряд розробив спеціальний пакет допомоги бізнесу та працівникам на час воєнного стану:

  1. ФОП I та II груп повністю звільняються від сплати ЄСВ (єдиного соціального внеску). Слід зауважити, що у випадку несплати ЄСВ страховий стаж не нараховується. Також ФОП I та II груп мають право не сплачувати єдиний податок, якщо вони знаходяться на території бойових дій або на окупованій території.
  2. Ставка єдиного податку для ФОП III групи становила 2 % до 01.08.2023. Після прийняття Закону України №3219-IX ставка єдиного податку з 1 серпня 2023 автоматично повертається до тієї, яка застосовувалась до воєнного стану.
  3. Звільнення від сплати податків на землю, екологічного податку та орендної плати за землю комунальної та державної власності на всіх територіях, де ведуться бойові дії. Починаючи з 01.01.2023 податки на землю та орендна плата не нараховується та не сплачується за період з першого числа місяця, в якому почалися активні бойові дії або тимчсова окупація, до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території.

Допомога діє на час воєнного стану та на рік (як мінімум) після його завершення.


Джерела інформації:

Телеграм канал Ukraine NOW.

Портал “Децентралізація”.

Офіційний портал Державної податкової служби України.

Закон України №3219-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану” від 30.08.2023.

Догори