Кредит на житло зі статутного капіталу державного фонду

Дата огляду: 14.01.2021 року.

Кредити надаються Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву (далі – Фонд).


Вимоги до позичальника

 • Сім’ї, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно.
 • Неповні сім’ї в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину).
 • Одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно.
 • Кожен з членів сім’ї (чоловік та дружина) або одинокий молодий громадянин, які перебувають на обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов.
 • Кожен з членів сім’ї (чоловік та дружина) або одинокий молодий громадянин, які не мають власного житла або площа квартири не перевищує 13.65 кв. метра.
 • Внутрішньо переміщенні особи, які внесені до єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та не мають у власності іншої житлової нерухомості, ніж та, що розташована на окупованій території.
 • За умови сплати щомісячного платежу в рахунок погашення кредиту з урахуванням відсотків залишок середньомісячного доходу молодої сім’ї, одинокого молодого громадянина не може бути меншим за трикратний прожитковий мінімум (станом на січень 2021 року прожитковий мінімум становить 2270 грн).

на початок сторінки


Умови кредитування

Сума кредиту:
Нормативна площа квартири повинна складати 21 кв. метра на одну особу плюс 10.5 кв. метри на сім’ю. Вартість будівництва 1 кв. метра житла не повинна бути більше норми встановленленої Мінрегіоном. У разі перевищення ціни 1 кв. метра за нормативне значення, різниця буде відшкодована позичальником самостійно.

Максимально можлива вартість 1 кв. метра розраховується за формулою:

Вартість 1 кв. метра за наказом Мінрегіону* коефіцієнт

Значення коефіцієнту:

1.75 – для міста Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Харкова

1.50 – для обласних центрів та міст обласного значення з чисельністю населення більше 300 тис. осіб.

1.25 – для міст обласного значення із населенням 100-300 тис. осіб.

1.00 – для інших населених пунктів.

Наприклад, сім’я із трьох осіб, що проживає в Сумах та претендує на 30 % відшкодування вартості житла, може розраховувати на наступні умови:

Площа квартири 21*3+10.5=73.50 кв. метри.

Розмір кредиту 73.50*12 158*1.25=1 117 016.25 грн.

Процентна ставка:
Встановлюється в розмірі облікової ставки НБУ, що діє на момент прийняття рішення про надання кредиту (станом на 14.01.2021 року ставка складає 6.00 % річних).

Строк кредиту:
До 20 років.

Відсотки за користування кредитом не нараховуються:
Військовослужбовцям – з початку і до закінчення особливого періоду;
Резервістам та військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду, на час проходження військової служби.

Перевагу в отриманні кредиту мають:
Внутрішньо переміщенні особи.
Учасники антитерористичних операцій або особи, що забезпечували її проведення.
Члени сімей громадян, які загинули під час антитерористичних операцій.
Громадяни, що отримали інвалідність під час участі в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р.
Члени сімей громадян, що загинули під час масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р.

Необхідні документи:
Заявки на участь у програмі (шаблони та приклади заповнення яких представлені на сайті);
Довідку про перебування на квартирному обліку або документи, що підтверджують необхідність поліпшення житлових умов для кандидатів, які постійно проживають на селі;
Довідку про склад сім’ї;
Копію свідоцтва про шлюб, паспортні дані;
Копію свідоцтва про народження дитини (дітей);
Документи, необхідні для визначення платоспроможності, дохід за останні 6 місяців (довідка з місця роботи дорослих членів сім’ї, у разі потреби – договір поруки, інші документи, що підтверджують його доходи);
Звіт про незалежну оцінку об’єкта купівлі-продажу;
Документи, що підтверджують право на перевагу в отриманні кредиту перед іншими кандидатами;
Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.:
Перелік документів може бути доповнений у разі особливого статусу громадянина, що претендує на кредит ( військовослужбовці, внутрішньо переміщені особи, сім’ї загиблих військовослужбовців тощо).

на початок сторінки


Порядок дій

 1. Ознайомитись із вимогами до позичальника.
 2. У разі дотримання всіх поставлених вимог, заповнити заявку на отримання допомоги від Фонду. Зверніть увагу, потрібно заповнити анкету не тільки на особу, що звертається за допомогою, а також на кожного члена сім’ї, що виступає контактною особою.
 3. Зібрати підписи. Заявку-анкету про реєстрацію для отримання позики підписують усі члені сім’ї (за неповнолітніх дітей підпис ставить один із батьків).
 4. Заповнити заявку, створити електрону копію та відправити її до регіонального управління Фонду у вигляді скану або цифрової фотографії (вимоги до фотографії представлені тут).
 5. Подати пакет документів особисто або відправити на електронну скриньку регіонального управління або іпотечного центру Держмолодьжитла.
 6. Обрати квартиру в новобудові або на вторинному ринку, проте будинок повинен бути зданий в експлуатацію не більше ніж 20 років тому або бути реконструйованим не більше ніж 15 років тому.
 7. Ви будете взяті на облік, а своє місце в списку очікування можна буде відслідковувати на сайті регіонального управління Фонду.
 8. Після настання Вашої черги укласти договір купівлі-продажу з продавцем житла.
 9. Укласти кредитний договір із центром Держмолодьжитла.
 10. Отримати кредит.

на початок сторінки


Фінансовий стан Фонду

У 2020 році було збільшено статутний капітал Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву на 28 млн грн за рахунок коштів Державного бюджету України. Загальна сума коштів Фонду на 2019 рік складала 360.355 млн грн.

На житло та пільгові іпотечні кредити для внутрішньо переміщених осіб у бюджеті на 2020 рік передбачено 1 млрд грн. Водночас ми не змогли знайти інформацію про фінансування інших категорій позичальників на цей період.

на початок сторінки


Джерела інформації:

Офіційний сайт Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 448.

на початок сторінки

Огляд
Назва
Кредит із статутного фонду Держмолодьжитла - огляд державної програми
Автор
Догори