Монетизація субсидій в Ощадбанку 2021: процедура, тарифи

Дата огляду: 15.01.2021 року.


Монетизація субсидії

З січня 2019 року була прийнята нова програма житлових субсидій, за якою зекономлені громадянами кошти від субсидії будуть не автоматично погашати наступні платежі за опалення, світло чи воду, а перераховуватись на картку у вигляді живих грошей.

Монетизація субсидій почала діяти з першого березня 2019 року. З четвертого березня нею могли скористатись пенсіонери, а з дванадцятого березня усі інші громадяни.

Кожному отримувачу субсидії було автоматично відкрито рахунок в Ощадному банку України. Для отримання коштів готівкою субсидіант повинен самостійно оформити картку в Ощадбанку. Після отримання картки гроші можна буде зняти в будь-якому банкоматі та використовувати на власний розсуд.

Більше інформації про правила отримання та розрахунок субсидії.

на початок сторінки


Процес отримання субсидії

Процедура отримання та сплати комунальних послуг буде відрізнятися для громадян, яким призначено субсидію до кінця 2018 року та з початку 2019 року.

Для осіб, яким субсидія була призначена до 31 грудня 2018 року процес монетизації субсидії буде проходити наступним чином:

  1. Громадянин повинен звернутись у відділення Ощадбанку для оформлення банківської картки у разі її відсутності. Для відкриття картки необхідно пред’явити свій паспорт та ІПН (ідентифікаційний код);
  2. Банк надає клієнту можливість обрати спосіб отримання коштів: перерахунок на картку або отримання грошей в касі Ощадбанку;
  3. Кошти від субсидії будуть надходити на картку;
  4. Комунальні господарства будуть надсилати чек із повною вартістю спожитих комунальних послуг. Громадянин повинен буде самостійно оплатити їх.
  5. Сума коштів, що залишиться на картці після отримання субсидії та розрахунку із комунальними господарствами може буде використана клієнтом на будь-які цілі.

Нарахування субсидії для осіб, яким допомога була призначена з 1 січня 2019 року, буде відбуватись наступним чином:

  1. До 18 числа кожного місяця Ощадбанк буде оплачувати комунальні послуги в розмірі субсидії, яку соц. захист перевів на Ваш рахунок.
  2. Протягом доби, після оплати послуг, банк надішле SMS із зазначеним розміром коштів, який залишилось доплатити за кожним комунальним підприємством.
  3. Ви сплачуєте суму, яка була вказана у повідомленні, тобто ту, що не покрила субсидія. Якщо в SMS було вказано, що інформація за комунальним підприємством відсутня, то це говорить про те, що підприємство не уклало договір про співпрацю з Ощадбанком або не надало інформації про заборгованість. До таких організацій банк коштів не переводить. Вам буде необхідно самостійно оплатити послуги цієї комунальної організації у повному обсязі.
  4. У червні Ощадбанк надішле повідомлення про залишок коштів на рахунку. Вказану суму можна буде використати на власні потреби.

Отже, головною відмінністю є те, що нові субсидіанти зможуть отримати заощаджені кошти лише після закінчення опалювального сезону, в червні. До цього місяця буде діяти стара схема субсидування, гроші автоматично будуть переводитись як оплата за наступний місяць без можливості їхнього зняття з карти.

на початок сторінки


Тарифи

Зарахування субсидії:
Безкоштовно.

Зняття готівки:
У банкоматах Ощадбанку та банків-партнерів – не тарифікується.
У касі банку – безкоштовно.

Обслуговування рахунку:
Згідно тарифів відкритої клієнтом картки. Наприклад, при відкритті “Моєї картки” користування є безкоштовним.

Банки-партнери:  Укргазбанк, Укрексімбанк, Міжнародний інвестиційний банк.

на початок сторінки

Огляд
Назва
Монетизація субсидій
Автор
Догори