Державні програми підтримки малого та середнього підприємництва в аграрному секторі.

Дата огляду: 09.01.2020 року.

Основні розділи:

Тваринництво.
Рослинництво.
Закупівля техніки.

Альтернативні програми отримання коштів: державні програми у підтримку фермерських господарств, кредити від Німецько-українського фонду, програми від EU4Business.

Сайти, що допоможуть у веденні та відкритті бізнесу: Start Business ChallengeПлатформа ефективного регулювання.


Головні відомості та розмір фінансування програм підтримки аграрного сектору

 

У бюджеті країни на 2019 рік 5.91 млрд грн приходиться на підтримку аграрного сектору. З них 127.16 млн грн передбачено на здешевлення кредитів, тобто на відшкодування частини від позик, що були взяти представниками аграрного бізнесу.  На фермерське господарство передбачено витратити 800 млн грн, на розвиток хмелярства, садівництва, виноградарства та ягідників планується витратити 400 млн грн.

Розвиток рибництва, тваринництва, зберігання та переробка сільськогосподарської продукції буде підтримано в розмірі 3.5 млрд грн.

Також держава передбачає кредитування фермерських господарств на суму в 200 млн грн.

Найменша сума фінансової підтримки була призначена на сільгоспвиробників – 881.79 млн грн.

Розпорядником коштів виступає Мінекономіки. Найбільша частина програм фінансування передбачена для розвитку тваринництва.

Допомогу від держави можна отримати у наступному вигляді:
Відшкодування витрат на придбання товарів та послуг для агросфери;
Дотації;
Субсидії;
Компенсація відсотків за банківськими кредитами;
Компенсація вартості будівництва чи реконструкції будинків та споруд.

Претенденти на участь в державних програмах:
Юридичні особи.
Фізичні особи.
Фізичні-особи підприємці.

на початок сторінки


Тваринництво

 

Дотація на молодняк

Кошти надаються фізичній особі, що зареєструвала та здійснила біркування тварини.

У разі ухвалення Вашої заявки, гроші будуть надходити на Ваш банківський рахунок кожні 4 місяці. Розмір допомоги буде залежати від віку теля.

Дотація розрахована на утримання тварини віком до 13 місяців.

 

Часткове відшкодування вартості тваринницьких об’єктів

За програмою представлений наступний перелік споруд, за якими можна отримати компенсацію: тваринницькі ферми і комплекси для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (в тому числі водоплавної та індиків), доїльні зали, на підприємства з переробки сільськогосподарської продукції (молока, м’яса) та/або побічних продуктів тваринного походження не призначених для споживання людиною, що належать до ІІ та ІІІ категорій, у тому числі вартості обладнання згідно з проектно-кошторисною документацією.

Розмір відшкодування буде залежати від вартості об’єкта або кількості новостворених робочих місць.

 

Підтримка за закуплені племінні тварини, сперму великої рогатої худоби та ембріони

Держава здійснює підтримку у вигляді відшкодування 50.00 % вартості від закупівлі. Проте існує ліміт відшкодування, який прописаний за кожною позицією в програмі підтримки. Покриття витрат поширюється як на закупівлю товару у вітчизняних виробників, так і в закордонних.

Скористатись пропозицією можуть юридичні особи, які закупили племінних тварин, сперми та ембріонів з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року.

 

Дотація на утримання корів

Кошти на утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму надаються юридичним особам двічі на рік. Розмір допомоги буде залежати від кількості рогатої худоби, оскільки за програмою передбачена дотація в розмірі 900 грн за одну голову.

 

Підтримки компенсації вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів

Компенсація надається у разі взяття позики на наступні цілі: для здійснення будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм та комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (в тому числі водоплавної та індиків), доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (молока, м’яса) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до ІІ та ІІІ категорій, у тому числі вартості обладнання згідно з проектно-кошторисною документацією.

Претендувати на покриття тіла кредиту державою можуть юридичні особи та фізичні особи-підприємці.

Варто зазначити, що згідно програми, позика повинна бути взята не раніше 2018 року та мати загальний розмір не більше 500 млн грн.

У разі ухвалення Вашої кандидатури на відшкодування, держава зобов’язується відшкодувати 25.00 % кредиту терміном до 5 років.

 

Програма підтримки компенсації відсотків за банківськими кредитами

Окрім тіла кредиту, також є програма за якою передбачена державна допомога в сплаті відсотків за позикою. Однак, цілі оформлення кредитів, що зазначені за цією програмою суттєво відрізняється від попередньо описаної.

Метою взяття кредиту повинно бути: впровадження вівчарства, козівництва, бджільництва, звірівництва, кролівництва, шовківництва та аквакультури (рибництва).

Сума кредиту не повинна перевищувати 100 млн грн.

Мінімальний розмір відшкодування від держави є не фіксованим, та залежить від діючою ставки НБУ на момент прийняття рішення про присудження допомоги.

Максимально можлива ставка до компенсації буде становити на 3.00 % річних менше від встановленої процентної ставки, що вказана в кредитному договорі.

 

Додаткову інформацію за програмами тваринницього сектору можна знайти тут.

 

на початок сторінки


Рослинництво

 

Підтримка садівництва та виноградарства

Аграрії можуть розраховувати на повернення коштів з купівлі матеріалів для плодово-ягідних культур, винограду та хмелю. Держава обіцяє покрити 80.00 % витрат понесених суб’єктом господарювання (без врахування ПДВ). При цьому відшкодування здійснюється за товари придбані як в поточному, так і в попередньому роках.

Також за цією програмою можна отримати компенсацію за понесеними витратами на обладнання: холодильники, морозильні камери, висушувачі фруктів, лінії товарної обробки, обладнання для гранулювання хмелю.

 

Часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна

Компенсацію може отримати лише юридична особа, яка за останні 12 місяців отримала дохід, що на 75.00 % складається із продажу товарів або надання послуг у сільськогосподарській сфері.

Варто зауважити, що держава виділяє кошти не на поточне будівництво чи реконстукцію, а за вже завершеними об’єктами.

У разі, якщо господарство функціонує менше за 12 місяців, то вартість виробленої сільського продукції повинно складати 30.00 %.

Компенсація здійснюється за наступними будівлями: зернофуражними сховищами, елеваторами, механізованими зерноскладами, зерноочисними та зерноочисно-сушильними пунктами, підприємствами з виробництва кормових домішок та сумішей (комбікормів), зокрема за виробничими та допоміжними спорудами, які призначені для зберігання зерна; силосами для зерна; будівлями для зберігання зерна; виробничими та адміністративними будівлями; спорудами пунктів приймання, зберігання, очистки та відвантаження зерна.

 

Більше інформації про програми за розділом “Рослинництво” за посиланням.

 

на початок сторінки


Закупівля техніки

За програмою державою відшкодовується 25.00 % вартість сільськогосподарської техніки та обладнання, що була куплена у вітчизняних виробників.

Проте компенсацію можна отримати при купівля товару лише у виробників, що були внесені до спеціального переліку Мінекономікою.

Ще однією із обов’язкових умов є переведення коштів за товар через уповноважені банки, які підписали Меморандум про співробітництво.

Також техніку, що була куплена із компенсацією забороняється продавати або використовувати не за основним призначенням протягом трьох років із моменту купівлі.

Детально ознайомитись із умовами програми та переліком документів Ви можете на наступній сторінці.

 

на початок сторінки

 

Огляд
Назва
Державні програми підтримки малого та середнього підприємництва в аграрному секторі
Догори