iPhone 12: чи варто купувати?

Дата огляду: 26.05.2021

Висновок
Звичайний iPhone 12 є найкращим вибором для більшості прихильників Apple – він робить все на дуже високому рівні.
Але є моделі з ще кращою камерою, більшим екраном і витривалішою батареєю.

Переваги:

 • найшвидший процесор;
 • чудова камера;
 • широкий діапазон 5G.

Недоліки:

 • екран 60 Гц;
 • слабка батарея;
 • 64 Гб пам’яті в базовій моделі.
 1. Ціна та наявність
 2. Огляд iPhone 12
 3. Порівняння з конкурентами
 4. Відгуки користувачів

Ціна та наявність

Старт продажів в Україні – 30.10.2020.

Ціни в офіційних магазинах:

25 999 грн – 64 Гб: Comfy, Eldorado, Foxtrot

29 999 грн – 128 Гб: Comfy, Eldorado, Foxtrot

31 499 грн – 256 Гб: Eldorado, Foxtrot

У порівнянні зі стартом продажів телефони подешевшали на 3 800 – 4 300 грн, тобто 11.2 % – 11.4 %.

Наявність у магазинах:

256 Гб – є у деяких мережах магазинів, обмежений вибір кольорів.

64 Гб і 128 Гб – є у всіх мережах магазинів. Популярні кольори у наявності, зелений і білий у деяких магазинах відсутні.

на початок сторінки


Огляд iPhone 12

Екран

iPhone 12 має один із найкращих екранів “середнього розміру” на сьогодні. Але є один великий недолік – частота оновлення становить лише 60 Гц.
iPad Pro та майже всі преміальні телефони Android, випущені у 2020 році, пропонують 120 Гц. Це суттєво впливає на відчуття швидкості прокрутки.

З іншого боку, iPhone 12 отримав суттєве поліпшення в порівнянні з попереднім поколінням – OLED дисплей з роздільною здатністю 2532 x 1170 пікселів. Передача кольорів стала ще кращою, особливо чорного, а відео у Full HD тепер буде відображатися без стискання. Раніше ці технології були доступні лише у Pro версії.

Розмір екрану – 6.1 дюйми, як і раніше. Проте телефон став суттєво меншим і легшим завдяки вужчим краям.

Ще одна важлива новація – екран отримав технологію “керамічний щит”, завдяки чому смартфон демонструє високий рівень витривалості при падіннях. Переглянути відео падіння (англійською мовою):

Камера

Станом на травень 2021 року за якістю фото iPhone 12 входить до двадцятки найкращих у світі. А за якістю відео він взагалі один із топів завдяки запису 10-бітних HDR відео з технологією Dolby Vision.

Телефон має дві камери: звичайну 12 Mp, f/1.6 з 5-кратним цифровим зумом і ширококутну 12 Mp, f/2.4.

Його головні переваги: висока якість нічних знімків, автофокус, природні кольори та стабілізація.

Головне слабке місце – зум.

Приклади фотографій і відео та порівняння з найближчими моделями на англомовних сайтах: DxOMark, GSMArena.

Швидкість

Уся серія iPhone 12 є найшвидшою у світі завдяки новому процесору – A14 Bionic. Станом на травень 2021 року він у різних тестах на 15-50 % швидший за найближчих конкурентів: як телефони Android, так і попереднє покоління Apple.

Батарея

Тривалість роботи батареї є невисокою, навіть за стандартами преміальних телефонів.

Наприклад, iPhone 11 за різними тестами працював на 20-30 % довше в режимі перегляду відео або інтернету. Найімовірніше цьому є три причини:
1) потужніший процесор;
2) наявність 5G;
3) менший розмір телефону при аналогічному розмірі екрану.

При помірному використанні iPhone 12 повинно вистачити на цілий день роботи. Але багатьом користувачам його доведеться заряджати двічі на день.

Інше

iPhone 12 привніс цілий ряд інших новацій, деякі з них зустріли багато критики.

Зокрема, він працює у дуже широкому діапазоні частот 5G. Коли цю мережу масово розгортатимуть, у 12-ї серії не повинно бути проблем з підключенням.

Щодо заряджання телефону є три новини та лише одна з них позитивна – MagSafe. Телефон містить магніти для різних аксесуарів, зокрема, зарядки та чохлів. Завдяки цьому приєднання зарядного пристрою стає дуже зручним.

Водночас бездротова зарядка у реальних тестах є вдвічі повільнішою ніж дротова потужністю 20 Ватт. Також жоден зарядний пристрій не включено у комплект постачання. Фірмова дротова зарядка на 20 Ватт коштує 800 грн, MagSafe – 1600 грн. Додає проблем той факт, що кабель, який входить у комплект до телефону, не сумісний із зарядними пристроями до попередніх моделей.

Конкуренти Apple також нещодавно припинили включати зарядні пристрої в комплект. Проте їхні телефони хоча б сумісні з раніше випущеними зарядками та кабелями.

на початок сторінки


Порівняння з конкурентами

Інші iPhone 12-ї серії

iPhone 12 чи iPhone 12 mini?

Єдине чим ці телефони відрізняються – розмір. Звичайна версія має екран 6.1 дюйми, mini – 5.4 дюйми. Відповідно, у mini залишається менше місця для батареї та вона розряджається ще швидше, а сам телефон коштує на 10-12 % дешевше.

Екран 5.4 дюйми не є маленьким. Наприклад, великий iPhone 8 Plus свого часу мав майже такий самий екран. Але дуже компактна батарея iPhone 12 mini буде створювати проблеми: його потрібно заряджати декілька разів на день.

Оберіть iPhone 12 mini, якщо вам дуже важливий компактний розмір телефона та зарядка завжди перебуває неподалік. В інших випадках краще зупинитися на iPhone 12.

iPhone 12 чи iPhone 12 Pro?

Pro версія має ряд переваг: додаткову телефотокамеру з оптичним зумом 2х і лазерним сканером, можливість редагувати фотографії в Apple ProRAW, більший розмір оперативної пам’яті та більш преміальні матеріали корпусу. Також iPhone 12 Pro можна купити у версії з 512 Гб внутрішньої пам’яті.

Водночас Pro є на 20 % дорожчим.

Різницю у фотографіях можна переглянути на сайті GSMArena (англійською). Якщо коротко, звичайним користувачам вона помітна лише з зумом і тільки при портретній зйомці вночі.

Але для професіоналів різниця є відчутнішою – переглянути кадри професійного фотографа (англійською). Примітка: одна фотографія зроблена на камеру Leica M – нічне фото мосту зблизька.

Якщо вам дуже потрібен зум або ви полюбляєте професійно редагувати свої фото зі смартфона – оберіть iPhone 12 Pro. В інших випадках звичайний iPhone 12 відмінно впорається з вашими завданнями за значно менші гроші.

iPhone 12 чи iPhone 12 Pro Max?

Усі переваги Pro над звичайною версією наведені трохи вище. Pro Max додає до них ще три: більші екран і батарею та трохи кращий зум.

Але Pro Max коштує вже на 30 % більше ніж звичайний iPhone 12.

Відповідно, оберіть iPhone 12 Pro Max, якщо вам потрібно все й одразу та питання ціни не є головним.

Інші iPhone

iPhone 12 чи iPhone 11?

iPhone 11 пропонує витривалішу батарею і на 25 % нижчу ціну.

Переваги iPhone 12: кращий екран, вища якість фото та відео, швидший процесор, менший розмір самого телефона, наявність 5G.

Саме ці дві моделі iPhone продавалися найбільше в І кварталі 2021 року. Якщо вам дуже важливі найсучасніші технології, оберіть 12-е покоління. В іншому випадку iPhone 11 є привабливою альтернативою.

iPhone 12 чи iPhone SE 2020?

iPhone SE 2020 має дві переваги: майже вдвічі нижчу ціну та можливість розблокування телефона відбитком пальців.

В усьому іншому він суттєво поступається, особливо за розміром і якістю екрану та батареєю.

SE можна порекомендувати лише тим, кому потрібен маленький телефон Apple за “невелику” ціну.

iPhone 12 чи iPhone XR?

XR був випущений ще у 2018 році. Тому єдина його перевага – ціна. Це найдешевша модель Apple з достатньо великим екраном. Якщо таке поєднання є для вас важливим – оберіть XR.

Але для більшості покупців доцільніше обрати iPhone 12. Крім сучасних технологій він пропонує значно кращі камеру й екран.

Телефони Android

Різниця між Android та iOS – це окрема тема. Якщо ця різниця для вас є принциповою – цей розділ можна не читати. Тут ми розглянемо лише технічні відмінності.

Apple iPhone 12 чи Samsung Galaxy S21?

Galaxy S21 коштує на 25 % менше, пропонує екран з частотою оновлення 120 Гц і камеру з кращим зумом і можливістю знімати відео 8к.

Переваги iPhone 12: вища швидкість роботи та якість фільмування.

Враховуючи різницю в ціні, більшості покупців доцільніше обрати Galaxy S21.

Apple iPhone 12 чи Samsung Galaxy S21 Ultra?

Станом на травень 2021 ціна телефонів у версії 256 Гб є майже однаковою, на 128 Гб Samsung є дорожчим на 7 %. Тому їх також доцільно порівняти.

S21 Ultra має камеру з 10-кратним оптичним зумом і зйомкою відео 8к, великий екран з частотою оновлення 120 Гц і набагато потужнішу батарею. Переглянути (сторінка англійською) різницю в зумі між S21 Ultra й iPhone 12 Pro Max (звичайний iPhone 12 має слабший зум).

iPhone 12 залишає за собою перевагу у швидкості роботи та якості відео.

Якщо створення й обробка відео є для вас найбільш важливими, оберіть iPhone 12. В інших випадках кращим варіантом є Galaxy S21 Ultra.

Apple iPhone 12 чи Xiaomi Mi 11 Ultra?

Mi 11 Ultra постачається на український ринок лише у версії 256 Гб і коштує на 3 % дорожче ніж iPhone 12 256 Гб.

Головні переваги Мі 11 Ultra: найкраща камера у світі на травень 2021 за рейтингом DxOMark і великий екран зі 120 Гц.

Відповідно, Мі 11 Ultra може розглядатися як альтернатива iPhone 12 для тих, хто бажає купити версію з 256 Гб внутрішньої пам’яті.

на початок сторінки


Відгуки користувачів

Ми проаналізували відгуки про Apple iPhone 12 на українських і американських сайтах.

Загалом вони дуже позитивні.

Користувачам сподобались:

 • камера;
 • швидкість;
 • екран;
 • розмір телефону – зручно тримати однією рукою;
 • якість музики.

Найбільше нарікань:

 • слабка батарея;
 • відсутність зарядки та навушників у комплекті;
 • ціна.

Технічні проблеми трапляються вкрай рідко – про них повідомили лише деякі користувачі. Основні технічні скарги: проблеми при перенесенні даних зі старого телефону на новий, несподіване вимкнення або некоректна робота 5G і LTE, погана якість телефонних розмов, втома очей від OLED екрану.

Переглянути всі відгуки: український сайт, американський магазин (англійською мовою, потрібно обрати країну США).

на початок сторінки

Догори