Samsung Galaxy A32: чи варто купувати?

Дата огляду: 22.09.2021

Висновок:
Samsung Galaxy A32 – смартфон середньобюджетної моделі з приємним зовнішнім дизайном і витривалим акумулятором, що здатен робити фото гарної якості. Повністю пластиковий корпус, повільний процесор і непевна якість звуку є його суттєвими недоліками. За свою ціну смартфон непоганий.

Переваги:

  • витривала батарея;
  • камера;
  • дизайн;
  • наявність слоту для microSD;
  • функція SmartThings Find.

Недоліки:

  • повільний сканер відбитка пальця;
  • повністю пластиковий корпус;
  • якість звуку;
  • повільний процесор.
  1. Ціна та наявність
  2. Огляд Samsung Galaxy A32
  3. Порівняння з конкурентами
  4. Відгуки споживачів

Ціна та наявність

Старт продажів в Україні – 17.03.2021.

Ціни в офіційних магазинах:

6 999 грн – 4 Гб /64 Гб: Comfy, Foxtrot

7 499 грн – 4 Гб /128 Гб: Comfy, Foxtrot    

Зі стартом продажів ціни на телефон змінилися незначно.

Наявність у магазинах:

Мережі пропонують телефон у всіх доступних кольорах: білому, чорному, синьому та фіолетовому.

У Comfy доступні моделі лише чорного та фіолетового кольорів.

на початок сторінки


Огляд Samsung Galaxy A32

Екран

Екран Samsung Galaxy A32 розміру в 6.4 дюймів, підтримує роздільну здатність до 1080 x 2400, що є середнім показником. Частоту оновлень можна налаштувати до 60 Гц або максимально – 90 Гц. При користуванні на максимально доступній частоті одразу відчутні підторможування та завмирання смартфона. Рекомендовано використовувати частоту в 60 Гц.

Екран Super AMOLED має функцію Eye Comfort Shield, що інтелектуально регулює рівень синього кольору, а режим Real Smooth забезпечує плавну анімацію екранного зображення в іграх або під час скролінгу. Автоматична яскравість екрану 800 ніт – середнє значення.

Екран в Samsung Galaxy A32 Infinity-O займає всю передню панель пристрою, проте рамки ширші в порівнянні зі старшими моделями.

Екран виготовлено з Corning Gorilla Glass 5, високоякісного скла для захисту смартфонів. Його розроблено так, аби мінімізувати кількість подряпин і збільшити захист, як спереду, так і ззаду.

Сканер відбитка пальця реагує на натискання навіть при вимкненому екрані. Швидкість роботи датчика не є моментальною, він реагує десь через одну секунду, що відчутно.

Існує функція Always On, режим управління однією рукою та можливість користуватися двома додатками одночасно. Є зручна бокова панель.

Камера

Samsung Galaxy A32 має чотири камери.

Камери розташовані не блоком, а просто на задній кришці. Такий дизайн є привабливим.

Перша камера ширококутна, з високою роздільною здатністю – 64 Мп. Фото виходять деталізованими, хоча й займають багато місця.

Друга камера ультраширококутна на 8 Мп, з кутом захоплення 123°.

Третя – макрокамера (5 Мп) та четверта – камера глибини на 5 Мп, яка дозволяє регулювати рівень різкості як до, так і після знімання. Покращена конструкція камери допоможе усунути небажані фонові шуми зі знімків, аби вони виглядали більш професійно. Нічний режим і автофокус працюють на невисокому рівні.

Фронтальна камера має 20 Мп, присутній ефект боке та робить високоякісні, чіткі селфі як вдень, так і вночі. Відсутній автофокус.

Не має можливості знімати відео в 4к. Проте є функція цифрової стабілізації, що усуває хитання при зніманні динамічних відео. Вона забезпечує більш плавну передачу руху на відео та кращу чіткість об’єктів у русі.

Швидкість

Процесор Samsung Galaxy A32 – восьми ядерний Mediatek Helio G80, що за показниками потужності є середнім. Підтримки важких ігор або потужних додатків не має. Спроба користуватися ними на цьому смартфоні призведе до гальмування смартфона та завмирань.

Батарея

Ємність акумулятора Samsung Galaxy A32 5000 мАг, що є високим показником.

Незалежні тести показують середній результат у 12-14 год. Проте, користувачі відмічають, що смартфоном легко можна користуватися добу та навіть більше без зарядки.

Доступна супершвидка зарядка (25 Вт), як і у преміальних смартфонів. Бездротової зарядки немає.

За звичайних умов телефон заряджається повільно.

Інше

Обсяг оперативної пам’яті 4 Гб і вбудованої – 64 Гб і 128 Гб відповідно. Є можливість розширити обсяг пам’яті до 1 Тб за допомогою microSD.

Рамку та задню кришку смартфона виготовлено з пластику. Занурювати під воду телефон не можна, адже він не має захисту.

Технологія Samsung Knox надає високий рівень безпеки, захищаючи телефон і мікросхеми.

Смартфон підтримує дві сім-карти. Є HyperFast Wi-Fi, Bluetooth 5.0. Наявний порт для провідних навушників.

Є можливість під’єднати дві пари навушників Galaxy Buds, через функцію Buds Together.         

Цікавою особливістю Samsung Galaxy A32, як і всієї лінійки А 2021 року, є функція відстежування речей за допомогою Galaxy SmartTag. За допомогою додатку SmartThings Find смартфон повідомить вам, якщо ви забули річ, а також її останнє розташування для зручного відстеження. Для цього потрібно придбати спеціальну «бирку», яка продається окремо. Для бездротових навушників ця функція не потребує спеціального пристрою.

Вага смартфона 184 г.

на початок сторінки


Порівняння з конкурентами

Samsung Galaxy A32 чи Samsung Galaxy A52?

Samsung Galaxy A52 має трохи більший екран – 6.5 дюймів, проти 6.4 в A32. Максимальне розширення та частота оновлень однакові. Захист дисплея також забезпечується склом Corning Gorilla Glass 5. Матеріали виготовлення корпусу та задньої кришки однакові.

Версія A52 на 5 г важча. Кольори, в яких доступний Samsung Galaxy A52 ідентичні з Samsung Galaxy A32.

Процесор A52 – Qualcomm Snapdragon 720G, що на декілька порядків кращий за потужності A32. Баги та «завмирання» трапляються не часто, особливо в порівнянні з A32.

Обсяг акумулятора 5000 мАг, що на 500 мАг більше за показник A32 версії. Заряджається повільно, показники витривалості трохи вищі за показники Samsung Galaxy A32. При помірному навантаженні може працювати 1-1.5 доби. Підтримує швидкісну зарядку.

Камер в A52 також чотири: ширококутна (64 Мп), ультраширококутна (12 Мп, 123°), макрооб’єктив (5 Мп) і глибинна камера (5 Мп). На відміну від A32 є можливість знімати відео в 4к. Фронтальні камери 30 Мп. Є якісний автофокус та оптичний зум. Нічний режим A52 кращий, у порівнянні з молодшою моделлю.

Обсяг оперативної пам’яті в Samsung Galaxy A52 4 Гб і 8 Гб, з можливістю обрати моделі з вбудованою пам’яттю в 128 Гб або 256 Гб. В обох смартфонах є функція розширення пам’яті за допомогою microSD. Ціни: 9 999 грн та 11 999 грн відповідно.

З огляду на більш потужний процесор, істотно кращу камеру, практично ідентичну за витривалістю батарею ми рекомендуємо вибрати версію A52. Різниця в ціні смартфонів не є великою та повністю співвідносна з перевагами Samsung A52 над Samsung A32.

Samsung Galaxy A32 чи Samsung Galaxy S20 FE?

Samsung Galaxy S20 FE має екран 6.5 дюймів, що на 0.1 дюйма більше за Samsung Galaxy A32. Максимальне розширення однакове – 1080 x 2400. Проте частота оновлень вища – 120 Гц. Захист дисплея забезпечується склом Corning Gorilla Glass 3. Корпус виготовлено з металу, задню панель зі скла. Захист від води та пилу на порядок вищий – IP68. Відеовипробування під водою можна переглянути тут, а перевірку на міцність тут.

Телефон S20 FE на 6 г важчий за A32. Діапазон кольорів смартфона більш різноманітний: димчасто-синій, шовковисто-лавандовий, містично-м’ятний, вогняно-червоний, жовтогарячий та опалово-білий.

Процесор Samsung Galaxy S20 FE – восьми ядерний Exynos 990 з операційною системою Android 10 з OneUI 2.5 забезпечує в декілька разів вищу продуктивність. Але смартфон схильний до перегрівання: за високої температури може «скидати» яскравість, не має плавності при використанні важких додатків і частини динамічних ігор.

Обсяг акумулятора 4500 мАг, що на 500 мАг поступається Samsung A32. На практиці батарея «витримує» 5-5.5 годин. Доступна бездротова та зворотна зарядки. Смартфон схильний до перегрівань.

Камер в S20 FE всього три: ширококутна (12 Мп), телефото (8 Мп), ультраширококутна (12 Мп, 120°). Фронтальна камера 32 Мп. На практиці S20 FE робить набагато якісніші фото: у ньому кращий зум і нічний режим. При гарному освітленні відео в S20 FE має досить високу якість. Він має можливість знімати 4к з частотою 60 кадрів за секунду.

Обсяг оперативної пам’яті 4 Гб, 6 Гб і 8 Гб з можливістю обрати обсяг вбудованої пам’яті на 64 Гб і 128 Гб. Також є можливість використати microSD для розширення пам’яті до 1 Тб. Ціни S20 FE: 16 499 грн за 6 / 128 Гб і 16 999 грн за 8 / 256 Гб.

Вважаємо, що більш вигідним варіантом для покупки все ж таки є Samsung Galaxy S20 FE з огляду на потужніший процесор, матеріали виготовлення, рівень захисту, якісніші фото і відео та ряд інших флагманських характеристик.

Samsung Galaxy A32 чи OPPO Reno5 Lite?

Екран OPPO Reno5 Lite 6.43 дюйма, проти 6.4 в Samsung Galaxy A32 – невелика різниця. Максимальне розширення однакове – 1080 x 2400. Частота оновлень нижча, лише 60 Гц, що істотно впливає на плавність і прокрутку. Захист дисплея забезпечує загартоване скло. Матеріали корпусу та задньої кришки в смартфонах однакові – пластик. В OPPO відсутній будь-який захист від пилу та води.

Смартфон OPPO Reno5 Lite на 12 г легший. Кольори інші: ліловий і чорний.

Процесор OPPO – восьми ядерний Mediatek Helio P95. За показниками тестів він приблизно рівний A32. Для нього не характерна висока витривалість, часто трапляються підторможування.

Обсяг акумулятора 4310 мАг, проти 5000 мАг в A32. 

Камер в OPPO чотири: ширококутна (48 Мп), ультраширококутна (8 Мп, 119°), макрооб’єктив (2 Мп) і монохромний (2 Мп). Відсутній телеоб’єктив. Зум лише цифровий. Фронтальна камера 32 Мп. Якість фото краща в OPPO. Нічний режим – перевага, якої позбавлений Samsung A32.

Доступна модель телефона з пам’яттю 8 Гб / 128 Гб. Є можливість розширити пам’ять за допомогою microSD до 256 Гб. Придбати його можна за 9 499 грн.

Найбільшою перевагою OPPO Reno5 Lite є його камери, якщо це пріоритет, то вибір за цим смартфоном. Проте частота екрану, потужність процесора, батареї в обох смартфона приблизно на одному рівні. Радимо придбати саме Samsung Galaxy A32, якщо частота оновлення екрану та рівень захисту смартфона для вас суттєві.

Samsung Galaxy A32 чи Xiaomi Redmi Note 10?

Екран Xiaomi Redmi Note 10 6.43 дюйма, проти 6.4 в Samsung Galaxy A32. Максимальне розширення ідентичні – 1080 x 2400, а частота оновлень нижча – 60 Гц. Захист дисплея забезпечує Corning Gorilla Glass 3. Задню кришку та корпус в обох смартфонах зроблено з пластику. Рівень захисту від води та пилу – IP53.

Смартфон Xiaomi Redmi Note 10 на 12 г легший. Наявні кольори: чорний, білий і зелений.

Процесор Xiaomi – Qualcomm Snapdragon 678. За показниками тестів Xiaomi трохи кращий. На практиці цей смартфон більш потужний, приторможування в нього трапляються значно рідше.

Обсяг акумулятора 5000 мАг, аналогічний показнику A32. Підтримує швидкісну зарядку.

Камер в Xiaomi також чотири: ширококутна (48 Мп), ультраширококутна (8 Мп, 118°), макрооб’єктив (2 Мп) і глибинна камера (2 Мп). Відсутня камера з телеоб’єктивом. Фронтальна камера 13 Мп. Якісніші фото виходять у Xiaomi Redmi Note 10.

Можна обрати моделі з пам’яттю 4 Гб / 64 Гб, 6 Гб / 128 Гб. Є можливість розширити пам’ять за допомогою microSD до 512 Гб. Придбати його можна за 4 999 грн і 5 999 грн відповідно.

Компанія Xiaomi пропонує якісний смартфон за порівняно низькою ціною. Xiaomi Redmi Note 10 – це швидкий телефон з чудовою автономністю та гарною камерою, з середнім рівнем захисту та непоганим акумулятором. Тому найкращий варіант із двох запропонованих телефонів – Xiaomi.

Samsung Galaxy A32 чи iPhone 11?

Екран iPhone 11 6.1 дюймів, що на 0.3 дюйма менше за розміри Samsung Galaxy A32. Показники максимального розширення та частоти оновлень також поступаються Samsung: 1792 х 828 та 60 Гц, що впливає на якість, швидкість і плавність прокрутки. Немає функцій Always On, режиму управління однією рукою та можливості користуватися двома додатками одночасно, що вже давно є звичними характеристиками смартфонів Samsung. Захист від води та пилу найвищий – IP68, забезпечується загартованим склом. Відеовипробування телефона можна переглянути за посиланням: водостійкість. Задня кришка скляна, а корпус iPhone 11 виготовлено з металу.

Вибір кольорів в iPhone різноманітний: чорний, білий, жовтий, фіолетовий, зелений, червоний. Відсутній сканер відбитка пальця. Він важить 194 г, на 10 г більше за Samsung A32.

Хоча процесор Apple A13 Bionic має лише шість ядер, його максимальна потужність у декілька разів вища за показники Samsung.

Обсяг акумулятора 3110 мАг, що поступається 5000 мАг в Samsung A32. На практиці різниця є невеликою. Доступна бездротова зарядка.

В iPhone 11 дві камери: ширококутна (12 Мп) й ультраширококутна (12 Мп, 120°). Якість фото можна оцінити на сайті: Dxomark, вона істотна вища за знімки Samsung A32. Зум тільки цифровий. Можна знімати відео в 4к з частотою 60 кадрів за секунду.

Слід додати, що істотною перевагою iPhone є те, що Apple підтримує свої смартфони на кілька років довше, ніж Samsung.

Обсяг оперативної пам’яті в iPhone 11 лише 4 Гб, з можливістю обрати моделі з вбудованою пам’яттю в 64 Гб, 128 Гб і 256 Гб. Можливості розширити пам’ять за допомогою microSD відсутня. Ціни від 18 999 грн до 25 499 грн.

iPhone 11 має ряд суттєвих переваг, таких як: водостійкість, вища якість матеріалів, з яких виготовлений, краща камера та набагато потужніший процесор. Він не сильно поступається в показниках витривалості батареї, проте суттєвим мінусом є частота оновлень і розширення. Усе інше цілковито виправдовує ціну iPhone 11. Якщо вам потрібен смартфон, який робить якісні фото, не боїться води та витримує високі навантаження, то зупиніться на iPhone 11.

на початок сторінки


Відгуки користувачів

Ми проаналізували відгуки про Samsung Galaxy A32 на українських і американських сайтах.

Загалом вони позитивні. Негативні відгуки досить обґрунтовані та змістовні.

Користувачам сподобались:

  • камера;
  • витривала батарея;
  • дизайн;
  • функція SmartThings Find.

Найбільше нарікань на:

  • частоту оновлень;
  • повільний сканер відбитка пальця;
  • повністю пластиковий корпус;
  • якість звуку;
  • повільний процесор.

Переглянути всі відгуки: український сайт, американський сайт (англійською мовою, оберіть країну США та розділ Reviews).

на початок сторінки

Догори