Samsung Galaxy Note20 Ultra: чи варто купувати?

дата огляду: 15.09.2021

Висновок:
Samsung Galaxy Note20 Ultra є чудовим телефоном для нотаток і перегляду відео, має потужний процесор, високо функціональну камеру та дизайн преміумкласу. Але ціна є високою.

Переваги:

  • камера;
  • екран і його розширені можливості;
  • функціональне перо S Pen;
  • якісний звук;
  • правильний розподіл ваги.

Недоліки:

  • зависока ціна;
  • блок камери сильно виступає;
  • загнутий екран.
  1. Ціна та наявність
  2. Огляд Samsung Glaxy Note20 Ultra
  3. Порівняння з конкурентами
  4. Відгуки споживачів

Ціна та наявність

Старт продажів в Україні – 15.08.2020.

Ціни в офіційних магазинах:

31 999 грн – 8 Гб / 256 Гб: Comfy, Foxtrot 

41 999 грн – 12 Гб /512 Гб: Comfy, Foxtrot

У порівнянні зі стартом продажів телефони Note20 Ultra 8 Гб / 256 Гб подешевшали на 4 000 грн, тобто на 11.1%. Ціна на модель 12 Гб / 512 Гб не змінилась.

Наявність у магазинах:

Наразі Samsung Galaxy Note20 Ultra відсутній у мережах магазинів.

на початок сторінки


Огляд Samsung Galaxy Note20 Ultra

Екран

Екран Samsung Galaxy Note20 Ultra є найбільшим серед смартфонів – 6.9 дюймів, підтримує роздільну здатність до 3200 x 1440. Максимальна частота оновлень – 120 Гц, але вона доступна тільки при роздільній здатності 2400×1080. Це забезпечує швидке реагування на дотик і плавність дій. Існує інтелектуальна зміна частоти оновлення екрану в залежності від ситуації.

Екран Dynamic AMOLED 2X чудово передає кольори.

Дисплей в Samsung Galaxy Note20 Ultra має стилізовані загострені кути та зберігає трохи загнуту форму, проте кількість випадкових натиснень знизилась, у порівнянні з попередніми версіями смартфона може трохи відсвічувати збоку.

Екран смартфона виготовлено з Corning Gorilla Glass Victus, найбільш міцного скла, яке коли-небудь використовувалося в смартфонах. Його розроблено так, аби мінімізувати кількість подряпин і збільшити захист, як спереду, так і ззаду.

У смартфоні Galaxy Note20 Ultra є можливість користуватися двома додатками одночасно. Цим не можуть похизуватися телефони Apple.

Є ультразвуковий сканер пальця та функція Always On.

Камера

Samsung Galaxy Note20 Ultra має три камери: ультраширококутну, основну та телефото.

Суттєвим недоліком є їх інженерне втілення – блок камер сильно виступає за межі корпусу. Незручно використовувати смартфон просто поклавши його на поверхню. Вага телефона розподілена рівномірно.

Перша камера ультраширококутна на 12 Мп, з кутом захоплення 120°.

Друга камера основна, з найвищою роздільною здатністю, що тільки доступна в смартфонах –108 Мп. Фото виходять неймовірно деталізованими, хоча й займають багато місця. Є 5х оптичний і 50х цифровий зуми. Проте, після наближення у 20 разів якість кадру помітно знижується.

Третя камера з телеоб’єктивом у 10 Мп.

Фронтальна камера, хоча й має скромний показник у 10 Мп, робить чіткі та високоякісні фото з налаштованим автофокусом.

Блок камери оснащений лазерним автофокусом, хоча більш точно камера працює при ручному фокусуванні.

Відео можна знімати в розширенні 8к, якістю 108 Мп, але з частотою 24 кадри за секунду, що досить помітно. Або ж можна понизити розширення до 4к та отримати чіткі кадри з меншою кількістю шуму та частотою 30 кадрів за секунду. Деякі моделі інших поколінь Samsung вже підтримують створення відео в 4к з частотою 60 кадрів за секунду.

У камер Samsung Galaxy Note20 Ultra є функція суперстабілізації, що усуває хитання при зніманні динамічних відео.

Нічний режим працює на всіх камерах, проте якість фото помітно погіршується при зніманні телеоб’єктивом за недостатньої кількості освітлення.

Приклади фото, зроблені смартфоном Samsung Galaxy Note20 Ultra, можна переглянути на сайті Dxomark.

Швидкість

Процесор Samsung Galaxy Note20 Ultra – Exynos 990. Восьми ядерний процесор, операційна система Android 10 з OneUI 2.5 у поєднанні з частотою оновлень 120 Гц забезпечують плавне користування будь-якими додатками, програмами й іграми без всіляких проблем.

Батарея

Ємність акумулятора складає 4500 мАг, що є середнім показником. Хоча виробник офіційно заявляє час роботи гаджета від 15 аж до 75 годин, незалежні тести автономності демонструють результат у 8 годин. Проте, при помірному використанні, смартфоном може тримати заряд цілий день.

Note20 Ultra підтримує швидку зарядку, проте в комплекті надається лише блок живлення на 25 Вт. За таких умов, Galaxy Note20 Ultra за 30 хв може зарядитися на 43%, зараз серед смартфонів існують вищі показники.

Доступна бездротова та зворотна зарядки, як і в більшості преміальних смартфонів.

Одним із недоліків є відчутне нагрівання акумулятора.

S Pen (стилус)

Унікальна риса смартфонів серії Note – наявність комплектного стилуса, який дозволяє робити рукописні замітки, зручніше управляти пристроєм, а також виконувати велику кількість швидких функцій.

Переважна більшість характеристик S Pen практично не змінилися у порівнянні з попереднім поколінням телефонів Note. Перо, як і раніше, працює по Bluetooth, розпізнає кут торкання і 4096 рівнів натиснення, має найшвидший відгук у 9 мілісекунд, товщина наконечника 0.7 мм, діє така ж ступінь захисту від води та пилу, як і у смартфона.

Фізичні розміри теж залишилися незмінними: 5.8×4.35×105.08 мм і 3.04 г ваги. Офіційний виробник заявляє, що робота стилуса повинна тривати до 24 годин, тоді як минулого разу він «тримався» до 10 годин, заряджається в корпусі смартфона.

У S Pen вбудована підтримка Bluetooth, яка дозволяє керувати смартфоном і камерою. Це зручно для тих, хто часто знімає сам себе на порівняно великій відстані.

Також лінійка Note20 – це перше покоління телефонів зі стилусом, що надало функцію перекладу за допомогою S Pen в реальному часі та створення скриншотів будь-якої форми.

За допомогою стилуса можна робити усе те, що й за допомогою пальця, ручні записи, зроблені ним, можна перетворити в друкований текст і працювати з ним у звичайному режимі.

Але якщо ви створюєте малюнки та/чи анімації, у вас є потреба редагувати відео прямо в процесі його створення, то стилус є незамінним для вас, і тоді такий смартфон з серії Note є найкращим вибором. Переглянути відео про набір функціоналу стилуса можна тут – відео.

Також перо S Pen ідеально поєднується зі смартфоном, зроблене в тому ж мінімалістичному стилі та відповідає йому за кольором.

Інше

Можна обрати смартфон Samsung Galaxy Note20 Ultra з обсягами пам’яті 8 Гб / 256 Гб або 12 Гб / 512 Гб, з можливістю розширення за допомогою microSD до 1 Тб.

Гаджет підтримує два слоти для сім-карток.

Стійкість до води та пилу на рівні – IP68. Незважаючи на великий отвір для стилуса, відкритий USB-порт і всі інші прорізи, виробник стверджує, що смартфон можна занурювати під воду на 1.5 метра до пів години. І водночас на офіційному сайті можна знайти допис, в якому не рекомендують використовувати смартфон на пляжі або в басейні. Думки щодо цього контроверсійні. Приклад незалежного тестування смартфона під водою можна знайти за посиланнями: тест на водостійкість, тест на міцність (відео англійською).

Є підтримки 5G, що поки в Україні не має сенсу, є LTE, Wi-Fi 6, NFC, навігація і Bluetooth 5.1.

Матеріал виготовлення рамки смартфона – метал, задня кришка зроблена зі скла.

Присутня функція Dex. Для цього, звичайно, знадобиться комп’ютер або сумісний телевізор зі Smart TV (і то далеко не кожен).

Вага смартфона 208 г.

на початок сторінки


Порівняння з конкурентами

Samsung Galaxy Note20 Ultra чи Samsung Galaxy Note20?

Ultra має корпус зі скла та металу. Це те, що бажають бачити та відчувати власники смартфонів преміумкласу. Розмір дисплея в Ultra більший – 6.9 дюймів, на противагу 6.7 в базового Note20. Проте така різниця не істотна. В Ultra стилус працює з затримкою всього 9 мілісекунд, у той час, як в моделі Note20 – 26 мілісекунд, але таку різницю важко помітити в повсякденному користуванні.

Ємність батареї в Note20 – 4300 мАг, що всього на 200 мАг менше, ніж в Ultra.

У моделі Note20 також відсутній лазер для фокусування камер. Камери обох моделей однакові, за виключенням телефото: в Ultra вона 108-мегапіксельна з 50х цифровим і п’ятикратним оптичним зумом. Звичайний Note20 має 64 Мп, 30х цифровий і трикратний гібридний зум.

Максимальна фіксована частота оновлення Note20 – 60 Гц, що впливає на швидкість прокрутки.

Екран Note20 плоский, без вигинів.

На відміну від Ultra, у базі Note20 є лише модель 8 Гб / 256 Гб, до того ж без можливості розширити пам’ять за допомогою MicroSD. Коштує такий смартфон наразі 22 999 грн, що на 28.1% дешевше за Note20 Ultra.

Якщо ціна все ж має значення, то вибір на користь Note20 буде правильним. Переваги Ultra моделі не обґрунтовують таку значну різницю в ціні.

Samsung Galaxy Note20 Ultra чи Samsung чи Galaxy S20 Ultra?

Максимальне розширення та частота оновлень в обох смартфонах однакові – 3200 x 1440 та 120 Гц відповідно. Але 120 Гц доступні тільки при роздільній здатності 2400×1080. Захист дисплею в S20 Ultra забезпечує скло Corning Gorilla Glass 6.

Матеріали виготовлення ідентичні в обох смартфонах. Кольори S20 Ultra – чорний і білий, що виглядає трохи простіше за відтінки Note20 Ultra.

S20 Ultra має процесор Exynos 9 Octa 990, 8 ядер і 7 нм, за потужностями практично еквівалентний Note20 Ultra.

Обсяг акумулятора 5000 мАг, що на 500 мАг більше за показник Note20 Ultra. Час повної зарядки однаковий.

Кількість камер в S20 Ultra – чотири. Характеристики при фото- та відеозйомці ідентичні. Крім камери з телеоб’єктивом, що має 48 Мп, проти 10 Мп в Note20 Ultra. Фронтальна камера – 50 Мп, проте якість фото істотно не відрізняється. 

S20 Ultra не має функції зворотної зарядки.

Обсяг оперативної та вбудованої пам’яті в S20 Ultra 12 Гб / 128 Гб та 16 Гб/ 512 Гб. Ціни 32999 грн і 34999 грн відповідно. Як і в Note20 Ultra є можливість розширити пам’ять за допомогою microSD до 1 Тб.

Унікальною особливістю Note20 Ultrа є перо S Pen.

Існують переваги як в S20 Ultra, так і в Note20 Ultra. Якщо вам потрібні чіткіші фото зроблені на телеоб’єктив – модель S20 Ultra саме для вас. Якщо це не вирішальний чинник, то з огляду на фактор ціна/якість слід обрати модель Note20 Ultra.

Samsung Galaxy Note20 Ultra чи Xiaomi Mi 11 Ultra?

Розмір екрану Xiaomi Mi 11 Ultra 6.81 дюйма, що на 0.09 дюйма менше за екран Samsung Galaxy Note20 Ultra. Максимальне розширення та частота оновлень в обох смартфонах збігаються.

Якщо для виготовлення задньої панелі Samsung використав скло, то Xiaomi Mi зробив його з кераміки, що додає відчуття преміальності.

Процесор Snapdragon 888. Потужності смартфонів Samsung Note20 Ultra та Xiaomi Mi 11 Ultra практично на одному рівні.

Обсяг оперативної та вбудованої пам’яті в Xiaomi Mi 11 Ultra 12 Гб / 128 Гб, 12 Гб / 256 Гб та 16 Гб/ 512 Гб. Відсутня можливість розширити її за допомогою microSD.

Обсяг акумулятора 5000 мАг, на 500 мАг більше за обсяги Samsung. Звичайна та бездротова зарядки швидші: 67 Вт проти 25 Вт і 15 Вт. Час повної зарядки для Xiaomi Mi лише 37 хв, для Samsung Note20 Ultra – 1 год 20 хв.

Камер у Xiaomi Mi 11 Ultra також три: ширококутна (50 Мп), телефото (48 Мп), ультраширококутна (48 Мп, 128°). Фронтальна камера 20 Мп. Можливості для фільмування однакові, тільки частота знімання відео у 8к вища – 30 кадрів за секунду, проти 24 кадрів за секунду в Note20 Ultra.       

За характеристиками, найкращий варіант – Xiaomi Mi 11 Ultra, особливо, якщо ваш пріоритет при купівлі телефона найякісніші фото, відчуття преміальності та вигляд, висока продуктивність і швидкісна зарядка.

Samsung Galaxy Note20 Ultra чи iPhone 11 Pro?

Екран iPhone 11 Pro 5.8 дюймів, що на 1.1 дюйм менше ніж в Note20 Ultra. Така різниця дуже відчутна. Показники максимального розширення та частоти оновлень в iPhone 11 Pro також поступаються Samsung, 1125 х 2436 та 60 Гц, що впливає на якість, швидкість і плавність прокрутки. Захист дисплею забезпечує загартоване скло.

Матеріали виготовлення ідентичні в обох смартфонах. У 11 Pro відсутній сканер відбитку пальця.

iPhone 11 Pro має процесор Apple A13 Bionic, усього 6 ядер і 7 нм, проте демонструє кращі результати автономності.

Обсяг акумулятора 3046 мАг. Заряджається довше, не має функції реверсивної зарядки.

В iPhone 11 Pro не має можливості знімати відео в 8к. Камер також три. Кожна з показником у 12 Мп, що істотно нижче ніж Note20 Ultra. Але за якістю фото вони перебувають приблизно на одному рівні. Характеристики фронтальної камери вищі – 12 Мп. Селфі-фото на iPhone набагато якісніші.

Обсяг оперативної пам’яті в iPhone 11 Pro лише 4 Гб, з можливістю обрати моделі з вбудованою пам’яттю в 64 Гб, 256 Гб і 512 Гб. На відміну від Note20 Ultra можливість розширити пам’ять за допомогою microSD відсутня.

Слід додати, що істотною перевагою iPhone, є те, що Apple підтримує свої смартфони на кілька років довше, ніж Samsung.

За характеристиками, найкращий варіант – це Note20 Ultra, оскільки різниця в характеристиках смартфонів дуже суттєва. Тим паче iPhone 11 Pro вже не продається в офіційних магазинах.

на початок сторінки


Відгуки користувачів

Ми проаналізували відгуки про Samsung Galaxy Note20 Ultra на українських і американських сайтах.

Загалом вони позитивні.

Користувачам сподобались:

  • камера;
  • швидкість;
  • автономність;
  • наявність S Pen;
  • якісний звук.

Найбільше нарікань:

  • зависока ціна;
  • блок камер сильно виступає;
  • завеликий розмір;
  • загнута форма екрана.

Технічні проблеми трапляються вкрай рідко – про них повідомили лише деякі користувачі. Були нарікання на швидку розрядку акумулятора, що пов’язано з його несправністю в окремих випадках.

Переглянути всі відгуки: український магазинамериканський сайт  (англійською мовою, оберіть країну США та розділ Reviews).

на початок сторінки

Догори