Samsung Galaxy Note20: чи варто купувати?

Дата огляду: 30.08.2021

Висновок:
Galaxy Note20 є ідеальним телефоном для нотаток і перегляду відео: він поєднує великий екран, високу швидкість та помірну ціну. Але має слабке місце – частота оновлення екрану всього 60 Гц.

Переваги:

  • камера;
  • екран і його розширені можливості;
  • функціональне перо S Pen;
  • захист IP68;
  • якісний звук;
  • ціна.

Недоліки:

  • пластикова задня панель;
  • частота оновлення екрану 60 Гц;
  • відсутність 5G;
  • блок камери сильно виступає над корпусом.
  1. Ціна та наявність
  2. Огляд Samsung Galaxy Note20
  3. Порівняння з конкурентами
  4. Відгуки споживачів

Ціна та наявність

Старт продажів в Україні – 15.08.2020.

Ціни в офіційних магазинах:

22 999 грн – 256 Гб: Comfy, Foxtrot

У порівнянні зі стартом продажів телефони подешевшали на 6 000 грн, тобто на 20.7%.

Наявність у магазинах:

Samsung Galaxy Note20 – наявний у всіх мережах магазинів.

Мережа Foxtrot має в наявності всі три кольори: сірий, зелений і бронзовий. У Comfy доступний тільки зелений.

на початок сторінки


Огляд Samsung Galaxy Note20

Екран

Samsung Galaxy Note20 має один з найбільших екранів для смартфонів – 6.7 дюймів, але частота оновлення становить лише 60 Гц. Більшість преміальних Android смартфонів 2020 року пропонують 120 Гц. Це впливає на відчуття швидкості прокрутки та плавність картинки, наприклад при перегляді вебсторінок або іграх.

Також одним з недоліків з Samsung Galaxy Note20 є розширення екрану – 2400 x 1080 (FHD +), що поступається показникам деяких смартфонів з лінійки Samsung 2020 та 2021 років, які володіють роздільною здатністю 3200 x 1440 (WQHD+).

Екран Super Amoled Plus відмінно передає кольори та є одним з найкращих для перегляду відео. Також дисплей має функцію Always On і дозволяє користуватися двома додатками одночасно. Цим не можуть похизуватися телефони Apple.

Безрамковий корпус виглядає ефектно та трохи зменшує розміри телефону. Наприклад, iPhone 11 займає стільки ж місця в кишені, але діагональ його екрану є суттєво меншою – 6.1 дюйми проти 6.7 дюймів у Note20.

Камера

Samsung Galaxy Note20 має три камери: ультраширококутну, ширококутну та телефото.

Суттєвим недоліком є їх інженерне втілення – блок камер сильно виступає за межі корпусу. Незручно використовувати смартфон, просто поклавши його на поверхню. Ще один недолік проявляє себе у процесі постійного використання – телефон просто незручно класти в кишеню: блок камер постійно чіпляється. Якщо цей процес не контролювати, то падіння рано чи пізно не уникнути.

Перша, ультраширококутна камера, має 12 Мп з кутом захоплення 120 ° і діафрагмою у 2.2.

Друга, основна камера, також має показник у 12 Мп і діафрагму в 1.8 (звичайні показники), однією з особливостей є оптична система стабілізації.

Третя представляє телефото модуль з розширенням у 64 Мп та діафрагмою 2.0, який симулює телефото з 3-и кратним гібридним зумом завдяки кропу зображення, та 30-тикратним цифровим зумом. Фото з останньої камери виходять неймовірно деталізованими, хоча й займають значно більше місця у порівнянні зі зробленими на звичайну камеру. 30-ти кратний зум – функція, якою користуються вкрай рідко, та й це не найвищі показники. Наприклад, старша модель Samsung Galaxy Note20 Ultra має ті ж показники за двома попередніми камерами, і лише остання має розширення 108 Мп (що не має разючої різниці на фото, навіть при збільшенні) та 50-ти кратний цифровий зум. Хоча така різниця не співвідносна різниці в ціні смартфонів.

Фронтальна камера, хоча й має скромний показник у 10 Мп, робить чіткі та високоякісні фото з налаштованим автофокусом.

Усі камери мають можливість знімати відео з розширенням у 8к (7680 x 4320), але з частотою 24 кадри за секунду, що досить помітно. Доцільність такої функції стоїть під сумнівом – дуже обмежена кількість пристроїв може підтримувати перегляд відео з таким розширенням, а відеоролики займають занадто багато місця.

Усі камери чудово фотографують як у денний, так і в нічний час.

Приклади фото, зроблені смартфоном Samsung Galaxy Note20, можна переглянути на сайті Dxomark.

Швидкість

Процесор Samsung Galaxy Note20 – Exynos 990. Восьми ядерний процесор, операційна система Android 10 з OneUI 2.5, навіть у поєднанні з невисокою частотою оновлень 60 Гц забезпечують користування будь-якими додатками, програмами та іграми без усіляких проблем, як і очікується від смартфона преміумкласу.

Батарея

Ємність акумулятора складає 4300 мАг, що є середнім показником. Хоча виробник офіційно заявляє час роботи гаджета від 15 аж до 74 годин, тест автономності Geekbench показав результат у 7 годин 37 хвилин та й інші тести демонструють середній показник роботи Note20 між 7 год та 8 год.

Смартфон підтримує швидку зарядку, відповідний для цього блок живлення є в коробці з пристроєм. Він може заряджатися на індукційних станціях і водночас виступати в ролі повербанку, ділячись зарядом з навушниками й іншими смартфонами за стандартом Qi.

S Pen (стилус)

Суттєва перевага й унікальна риса смартфонів серії Note – наявність комплектного стилуса, який дозволяє робити рукописні замітки, зручніше управляти пристроєм, а також виконувати велику кількість швидких функцій.

Переважна більшість характеристик S Pen практично не змінилися у порівнянні з попереднім поколінням телефонів Note. Перо, як і раніше, працює по Bluetooth, розпізнає кут торкання і 4096 рівнів натиснення, товщина наконечника 0.7 мм, діє така ж ступінь захисту від води та пилу, як і у смартфона.

Фізичні розміри теж залишилися незмінними: 5.8×4.35×105.08 мм і 3.04 г ваги. Офіційний виробник заявляє, що робота стилуса повинна тривати до 24 годин, тоді як минулого разу він «тримався» до 10 годин (хоча сам Note20 стільки не пропрацює), а заряджається він у корпусі смартфона.

Суттєво швидшим став відгук екрану на написання пером – 26 мілісекунд замість 45 мс у Note10.

У S Pen вбудована підтримка Bluetooth, яка дозволяє керувати смартфоном і камерою. Це зручно для тих, хто часто знімає сам себе на порівняно великій відстані.

Також Note20 – це перше покоління телефонів зі стилусом, що надало функцію перекладу за допомогою S Pen у реальному часі та створення скриншотів будь-якої бажаної форми.

Окрім того, що за допомогою стилуса можна робити все те, що й за допомогою пальця, ручні записи, зроблені ним, можна перетворити в друкований текст, і працювати з ним у звичайному режимі.

Але якщо ви створюєте малюнки та/чи анімації, у вас є потреба редагувати відео прямо в процесі його створення, то стилус є незамінним для вас, і тоді такий смартфон з серії Note є найкращим вибором. Переглянути відео про набір функціоналу стилуса можна тут – Відео (англійською).

Також треба додати, що перо ідеально поєднується зі смартфоном, зроблене в тому ж мінімалістичному стилі та відповідає йому за кольором.

Інше

Обсяг оперативної пам’яті смартфона – 8 Гб, вбудованої – 256 Гб, без можливості розширення. Фактично доступна пам’ять, як заявляє виробник, 221.7 Гб, а це приблизно 60 000 фотографій, знятих на цей смартфон, більше як 300 хвилин відео 8к, або запас музики на 90 днів прослуховування без повторів!

Гаджет достатньо легкий, лише 192 г ваги, підтримує два слоти для сім-карток.

Стійкість до води та пилу залишилася на колишньому рівні – IP68. Незважаючи на великий отвір для стилуса, відкритий USB-порт і всі інші прорізи, виробник стверджує, що смартфон можна занурювати під воду на 1.5 метра до пів години. І водночас на офіційному сайті можна знайти допис, в якому не рекомендують використовувати смартфон на пляжі або в басейні. Думки щодо цього контроверсійні. Приклад незалежного тестування смартфона під водою можна знайти тут “тест” (відео англійською).

Значним недоліком в цій серії телефонів Note є відсутність порту для навушників, який навряд чи повернеться і для улюблених провідних доведеться придбати перехідник. З іншого боку, у комплекті є гарнітура з USB Type-C від AKG. У будь-якому випадку, виробники продовжують нагадувати, що якщо у користувача ще немає бездротових навушників, то саме час їх купити.

Також в базовій моделі Note20 немає підтримки 5G (що в Україні не набуває значення), але є LTE, Wi-Fi 6, NFC, навігація і Bluetooth 5.0.

Присутня функція Dex, що є ще однією з «фішок» флагманів Samsung. Але якщо на початку для цього потрібні були спеціальні док-станції, пізніше можна було підключатися просто проводом, то тепер Dex може працювати зовсім бездротово. Для цього, звичайно, знадобиться комп’ютер або сумісний телевізор з Smart TV (і то далеко не кожен), але така можливість все ж присутня.

Щодо дизайну, то найбільш суперечлива частина Note20 – це задня кришка, адже вона виготовлена з матового пластику. З одного боку, такий матеріал є більш гнучким і довговічним, ніж схильна до тріщин скляна панель. Але також зрозуміло, що пластик не є показником як візуально, так і естетично преміального смартфона, який на старті своїх продажів коштував 1 000 доларів.

на початок сторінки


Порівняння з конкурентами

Samsung Galaxy Note20 чи Samsung Galaxy Note20 Ultra?

Ultra має корпус зі скла та металу. Це те, що бажають бачити та відчувати власники смартфонів преміумкласу. Розмір дисплея в Ultra більший – 6.9 дюймів, на противагу 6.7 в базового Note20. Проте така різниця не істотна. В Ultra стилус працює з затримкою всього 9 мілісекунд, у той час як в моделі Note20 – 26 мілісекунд, але таку різницю важко помітити в повсякденному користуванні.

Ємність батареї в Ultra склала 4500 мАг, що всього на 200 мАг більше, ніж у Note20.

Моделі Ultra також дістався лазер для фокусування камер. Камери обох моделей однакові, за виключенням телефото: в Ultra вона 108-мегапіксельна з 50х цифровим і п’ятикратним оптичним зумом. Звичайний Note20 має 64 Мп, 30х цифровий і трикратний гібридний зум.

Динамічний дисплей Ultra AMOLED 2X забезпечує максимально високу якість зображення завдяки інтелектуальній зміні частоти оновлення екрану в залежності від ситуації. Note20 підтримує тільки фіксовану частоту оновлення 60 Гц. Ultra підтримує максимальну частоту оновлення 120 Гц, забезпечуючи максимальну плавність зображення на екрані: у динамічних іграх і при перегляді інтернет-сторінок.

Дизайн смартфонів трохи відрізняється: в Ultra екран – вигнутий, що може мати один з наслідків – «випадкові натиснення».

На відміну від Note20, у базі Ultra є моделі, в яких не 8 Гб, а 12 Гб оперативної пам’яті, але вбудованої також 256 Гб. Проте суттєвою перевагою є можливість розширити пам’ять за допомогою MicroSD. Коштує такий смартфон наразі 28 999 грн, що на 20.7% дорожче за базовий флагман Note20.

Якщо все вище перераховане є для вас суттєвим і вигнутий екран – тільки перевага, то можна зупинити свій вибір на Ultra.

Існує також Ultra з підтримкою 5G і 12 Гб оперативної та 512 Гб вбудованої пам’яті. Ціна такого гаджету вже 38 799 грн. Проте такий смартфон не має переваг, які б виправдовували майже вдвічі вищу ціну в порівнянні з Note20.

Samsung Galaxy Note20 чи Galaxy S20 FE (Fan Edition)?

Galaxy S20 FE поєднує деякі з кращих функцій Ultra з компромісами від Note20, даючи вам 6.5-ти дюймовий дисплей зі швидкою частотою оновлення в 120 Гц, акумулятор з ємністю в 4500 мАг, трикратний гібридний зум і задню пластикову кришку. Також є підтримка швидкості передачі даних 5G. Усі інші характеристики щодо рівня захисту, автоматичності, показників швидкості, типу процесора – повторюють опис Note20.

Програє Galaxy S20 FE у відсутності стилуса S Pen і не настільки якісних фото та відео, зокрема він не може знімати відео у 8к.

Та попри це, Galaxy S20 FE – найкраща покупка з точки зору вартості, якщо не статусу.

Його ціна:

16 999 грн – 6 Гб/128 Гб;

17 999 грн – 6 Гб/256 Гб.

Samsung Galaxy Note20 чи Samsung Galaxy S20?

Модель S20, як і Note20, має плоский екран, та, судячи з характеристик, однакові камери: 12 Мп, 12 Мп та 64 Мп, трикратний гібридний і 30-кратний цифровий зум; 10 Мп фронтальна.

Екран S20 менший, усього 6.2 дюймів, проте він підтримує частоту оновлення в 120 Гц, що вдвічі більше ніж в Note20. Також розширення екрану в S20 становить 3200 x 1440 (WQHD+), що на ступінь вище показника Note20 у 2400 x 1080 (FHD +). Показники глибини кольору та світлорегулювання відмінні, як і у випадку з Note20.

Поверхня S20 виготовлена зі скла, і, на відміну від пластикового корпусу Note20, створює відчуття преміального смартфона.

Ємність акумулятора моделі Galaxy S20 становить 4000 мАг, що на 200 мАг менше за ємність Note20.

Оперативна пам’ять у S20 становить 8 Гб, вбудована лише 128 Гб. Проте, на відміну від Note20, тут існує можливість розширення за допомогою MicroSD.

Порт для навушників в обох моделях відсутній. Залишаються функції швидкої, бездротової та інверсивної зарядок.

Звісно, цей смартфон не може похизуватися наявністю унікального S Pen, тому, якщо для вас важливо мати стилус для роботи зі смартфоном, то вибір має бути зроблено на користь Note20. Якщо ж такої необхідності немає, і питання вартості смартфону для вас актуальне, то радимо зупинити свій вибір на моделі Galaxy S20, в якому за нижчою на 14 % ціною ви отримаєте майже той самий набір функцій.

Ціна Galaxy S20 становить 19 777 грн – 8 Гб/128 Гб.

Samsung Galaxy Note20 чи iPhone 12 Pro Max?

Обидва смартфони мають однаковий розмір екрану – 6.7 дюймів. Note20 відчувається зручніше в руці внаслідок закругленої задньої частини. Частота оновлення екрану в обох телефонах становить 60 Гц.

З переваг Note20 можна виокремити швидку зарядку, яка на 30-40 хв швидша за зарядку iPhone 12 Pro Max. Як вже згадували, Note20 володіє функціями Аlways Оn і можливістю розділення дисплея, що дозволяє користуватися двома додатками одночасно, має зручну у використанні бокову панель – все це відсутнє у функціоналі iPhone 12 Pro Max.

На додаток, інтерфейс Note20 виглядає більш сучасно та футуристично, ніж в iPhone 12 Pro Max, що нагадує своїх попередників iPhone.

Стилус – перевага, що додає балів на рахунок Note20. Функціонал цього девайсу описаний вище.

Щодо матеріалів виконання, то перевага на стороні iPhone 12 Pro Max. При його виготовленні використовувалося скло, а не пластик, як у випадку Note20.

В iPhone 12 Pro Max кнопки вимкнення та регулювання гучності залишилися на попередньому місці. Для тих, хто звик користуватися iPhone, це перевага. Розробники ж Note20 змістили всі кнопки на одну сторону, що створить спочатку дискомфорт для користувачів.

Функція розблокування телефона обличчям краще працює на iPhone 12 Pro Max, без проблем розпізнаючи обличчя практично при будь-якому освітленні.

Водночас Note20 можна розблокувати ще і відбитком пальців.

Усі три камери iPhone 12 Pro Max мають розширення в 12 Мп, проте фото виходять яскравіші в порівнянні з Note20. Відеопорівняння фото iPhone 12 Pro Max і Note20 Ultra (камери з Note20 за показниками однакові, крім телефото).

iPhone 12 Pro Max є потужнішим внаслідок процесора Apple A14 Bionic, що у 2020 році став найшвидшим.

Хоча і ємність акумулятора iPhone 12 Pro Max менша – всього 3687 мАг, тривалість його роботи за даними тестів близько 9 год, проти 7 год у Note20.

Рівень захисту в обох смартфонах найвищий – IP68, але водостійкість в iPhone 12 Pro Max дозволяє занурюватися на глибину до 6 м, у той час, як Note20 лише на 1.5 м.

Note20 пропонується в одному варіанті з 256 Гб пам’яті. iPhone 12 Pro Max можна купити також у версіях 128 Гб і 512 Гб.

Щодо ціни, то iPhone 12 Pro Max 256 Гб зараз є вдвічі дорожчим.

На наш погляд, переваги iPhone 12 Pro Max не перекривають значну різницю в ціні. Його доцільно купити, якщо вам потрібні найвища швидкість і максимально якісні відео та нічні фото. Більшості користувачів краще обрати Samsung Galaxy Note20 як варіант з чудовим співвідношенням ціна/якість.

на початок сторінки


Відгуки користувачів

Ми проаналізували відгуки про Samsung Galaxy Note20 на українських і американських сайтах.

Загалом вони позитивні.

Користувачам сподобались:

  • якісний звук;
  • безрамковий екран;
  • наявність стилусу;
  • можливості використання двох додатків одночасно;
  • захист на рівні IP68;
  • інверсивна зарядка.

Найбільше нарікань:

  • відсутність порту для навушників;
  • ціна;
  • надто великий розмір.

Технічні проблеми трапляються вкрай рідко – про них повідомили лише деякі користувачі. Зокрема були нарікання на швидко зіпсований usb-порт.

Переглянути всі відгуки: український сайтамериканський магазин (англійською мовою, оберіть країну США та розділ Reviews).

на початок сторінки

Догори