06.01.2020

Укргазбанк 2020: основна інформація, огляд послуг.

Розділи:

1. Основна інформація.

2. Депозити

 • надійність;
 • дохідність;
 • показники залучення;
 • умови окремих депозитних програм.

3. Кредити

 • іпотека;
 • авто;
 • кредити готівкою на енергоефективні заходи;
 • кредити на обладнання для альтернативної енергетики;
 • кредитні картки.

4. Відділення

 • адреси та графік роботи в окремих населених пунктах;
 • динаміка відкриття / закриття відділень.

 


Основна інформація про Укргазбанк

Банк працює з 1993 року. У 2009 році Міністерство фінансів України стало власником контрольного пакету акцій АБ “Укргазбанк”, яким на той момент керувала тимчасова адміністрація. Після переходу банку у державну власність він відновив повноцінну діяльність.

Адреса головного офісу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 16-22.

Телефони Контакт-центру: 0 800 309 000; +380 44 494 46 50.

Основні показники банку:

 • Міжнародний кредитний рейтинг АБ “Укргазбанк” – B (високо спекулятивний клас – високий ризик);
 • Національний кредитний рейтинг АБ “Укргазбанк” – uaAA+ – один з найвищих можливих в Україні;
 • Загальні активи (тут і далі – станом на 01.08.2019 – останні дані з сайту НБУ) – 128.45 млрд грн, 4 місце;
 • Всього залучених коштів клієнтів – 104.93 млрд грн – 3 місце;
 • Всього виданих кредитів – 41.12 млрд грн – 5 місце.

на початок сторінки


Депозити для фізичних осіб

Детальний огляд – депозити Укргазбанку.

 

Рівень надійності

Детальний аналіз – найбільш надійні банки України.

В цілому, за останні 27 років державні банки зарекомендували себе як достатньо надійні. Тому Укргазбанк займає 8 місце у рейтингу надійності.

 

Дохідність депозитів

Порівняння доходу за вкладами Укргазбанку та 17 конкурентів – депозитний калькулятор.

Станом на 16.07.2019:
Дохідність депозитів по всіх валютах – 2.10 (1 – середній рівень 10 найбільш надійних банків); місце – 1 / 10.
Середні процентні ставки (1, 3, 6 і 12 місяців):
Гривні – 14.99 % – 2 місце;
Долари США – 3.69 % – 1 місце;
Євро – 3.75 % – 1 місце.

Укргазбанк є лідером за ставками за депозитами у дол. США та євро.

 

Показники залучення вкладів

З 01.01.2014 по 01.01.2019 року.

Детальний огляд – рейтинг 50 банків по обсягу депозитів.

Укргазбанк знаходиться на 3 місці серед 50 найбільших банків України за динамікою залучення коштів населення з показником 91.0 зі 100 можливих.

Протягом кризи він зумів утричі наростити залишки коштів на рахунках населення у гривні. Станом на 01.08.2019 року банк зумів залучити кошти у національній валюті на суму 9.84 млрд грн, у тому числі за рахунок строкових депозитів – 3.40 млрд грн.

В іноземній валюті з І кварталу 2014 року по ІІІ квартал 2015 року обсяг валютних коштів населення в Укргазбанку знижувався. Станом на 01.07.2015 р.  залишки на рахунках становили 168.5 млн дол. США.  Надалі банк поступово почав відновлювати розмір валютних коштів на рахунках. На 01.08.2019 року Укргазбанк демонструє найвищий показник за розглянутий період часу – 517.59 млн дол. США, з них 90 % припадає на строкові вклади.

Показники станом на 01.08.2019 р.
Всього залучено коштів клієнтів: 104.93 млрд грн в еквіваленті – 3 місце в Україні, в т.ч.

 • гривневі кошти фізичних осіб – 9.84 млрд грн – 5 місце;
 • валютні кошти фізичних осіб – 517.59 млн дол. США в еквіваленті – 5 місце;
 • кошти юридичних осіб – 77.4 млрд грн в еквіваленті – 1 місце.

 

Умови окремих депозитних програм

Станом на 17.01.2019:
Укргазбанк пропонує 7 депозитів у гривнях, доларах США та євро:

Строковий з продовженням – з виплатою відсотків у кінці строку та автопролонгацією, поповнення – протягом перших 184 днів, дострокове зняття – неможливо. Залучається на строк від 1 до 24 місяців.
Класичний з продовженням – має аналогічні умови з трьома відмінностями: строк становить від 3 до 24 місяців, відсотки сплачуються щомісяця, а процентна ставка є нижчою.
Драйвовий рік – депозит на 1 рік з поповненням та щомісячною сплатою відсотків. Не передбачає дострокового повернення.
Прибуткова 7-ка – вклад на 7 днів з виплатою відсотків у кінці строку та автопролонгацією.
Pro Запас – безстроковий вклад з правом вільного поповнення та зняття коштів та щомісячною капіталізацією відсотків. При цьому наявна комісія за зняття, що робить цей депозит невигідним для розміщення коштів на строк менше 13 днів у гривнях, менше 114 днів у доларах США та менше 227 днів у євро. Відсоткова ставка може бути переглянута через рік.
Pro Запас 3-місячний – аналогічні умови як і за вкладом Pro Запас у всьому окрім трьох моментів: кошти залучаються лише у гривнях, процентна ставка є нижчою, проте може бути переглянута вже через 3 місяці.
Прибуткові сходинки – вклад на 1 місяць з автопролонгацією до 6 місяців. Головна особливість – при кожній пролонгації процентна ставка зростає, проте загальний рівень дохідності залишається меншим ніж по вкладу Строковий з продовженням. Не передбачає можливості поповнення та дострокового зняття. Відсотки сплачуються щомісяця за заявою вкладника.

 

на початок сторінки


Кредити для фізичних осіб

Всього станом на 01.08.2019 року Укргазбанк видав 2.78 млрд грн кредитів фізичним особам. З початку року цей показник збільшився на 0.01 млрд грн.

 

Іпотека

Детальний огляд – кредити на житло Укргазбанку.

Станом на 25.09.2019 року
Банк пропонує кредит на купівлю житла на вторинному ринку строком до 20 років з мінімальним авансом 20 % (30 % для фізичних осіб-підприємців). Головною перевагою є фіксована процентна ставка на весь строк кредиту. Страхові платежі є невисокими, умови позички відповідають середнім на ринку. Зараз в Україні кредити на купівлю житла видають лише 6 банків. Укргазбанк за рівнем загальної переплати (проценти плюс комісії, плюс страховки) посідає 2 місце як у перший рік, так і в четвертий рік кредитування. Лідером є Креді Агріколь (кредитує лише власних клієнтів).

 

Авто в кредит

Детальний огляд – автокредити.

Укргазбанк надає кредити на придбання нових автомобілів строком до семи років з мінімальним авансом від 10 % на суму до 1.5 млн грн.
Також існує окрема програма кредитування електромобілів на суму до 250 тис. грн без застави і до 1.5 млн грн із заставою, аванс – 40 %. Її перевага полягає у меншій процентній ставці. Також банк пропонує кредити на автомобілі, що знаходяться у заставі на суму до 400 тис. грн.

 

Кредити готівкою

Укргазбанк надає виключно кредити на енергоефективні заходи з компенсацією частини суми позики державою. Детальний огляд – програма Тепла оселя. Видаються на строк до трьох років на суму до 50 тис. грн. Держава відшкодовує від 20 до 35 % від суми кредиту. Бюджетні кошти на компенсацію цих кредитів швидко вичерпуються. Проте існує ряд місцевих програм по відшкодуванню частини відсотків та/або тіла кредиту.

Калькулятор кредитів готівкою – розрахунок щомісячного платежу та загальної суми переплати по 14 іншим банкам.

 

Кредити на “зелену енергію”

Кредитування обладнання для “зеленої енергії”. Позика надається на теплові насоси, сонячні та вітрові електростанції. Клієнт повинен сплатити лише авансовий внесок за обладнання в розмірі 15 % від вартості (для сонячні та теплових насосів) або 30 % від вартості (для вітрових електростанцій). Кредит відкривається до п’яти років. Однією із умов отримання позики є купівля обладнання саме у партнерів банку, список яких вказаний на сайті Укргазбанку.

 

Кредитні картки

Укргазбанк встановлює ліміти на картки клієнтів, що вже мають відкриті рахунки в банку (переважно – зарплатні). Максимальний ліміт – 300 тис. грн.

Банк пропонує кредитну картку “Домовичок” з пільговим періодом до 30 днів та сумою до 300 тис. грн. Мінімальний платіж від суми заборгованості складе лише 7 % у місяць. Процентна ставка є меншою за умови, якщо Ви отримуєте заробітну плату через Укргазбанк.

Більше інформації про кредитні картки Укргазбанку за посиланням.

на початок сторінки

 

 

 

 

на початок сторінки


Джерела інформації:

Офіційний сайт АБ “Укргазбанк”.

Офіційний сайт “Національний банк України”

на початок сторінки

Огляд
Назва
Укргазбанк - основна інформація
Автор