Фінансова підтримка для фізичних осіб та бізнесу

Дата огляду: 18.01.2020 року.


Для громадян

Зелений тариф

Для стимулювання громадян до збільшення використання альтернативної енергетики, державою був запроваджений “зелений” тариф.

“Зелений” тариф – це ціна, за яку держава зобов’язана купити вироблену за допомогою альтернативних джерел електроенергію.

Під умови програми підпадають сонячні батареї та вітрові генератори потужністю не більше 30 кВт або 50 кВт.

Перелік документів та розмір тарифів представлений на наступній сторінці.

Теплі кредити

Жителі квартир і приватних будинків при встановленні котлів, проведення теплоізоляції, купівлі лічильників несуть значні витрати на їхню купівлю. Тому більшість людей беруть кредити на їхнє придбання.

Щоб компенсувати кошти, витрачені на утеплення дому, державою створена програма для покриття понесених витрат. За якою відшкодовується 20.00 % від вартості встановлених котлів і 35.00 % від ціни на інші матеріали та обладнання.

Також необхідною умовою є наявність цього товару в переліку затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Позику на обладнання та матеріали можна взяти в Ощадбанку, Укргазбанку, ПриватБанку, Укрексімбанку, що самостійно встановлюють умови надання кредиту з якими Ви можете ознайомитись на сторінці за посиланням.

Кредит на житло

Для стимулювання будівництва та підтримки громадян у придбанні особистого житла державою фінансується декілька програм за якими покривається певна частина вартості купленої оселі.

За програмою “Доступне житло”  від 30.00 % до 50.00  % ціни за квартиру в новобудові буде відшкодовано за рахунок грошей державного бюджету.

“Молодіжне іпотечне кредитування” є спеціальною програмою для молодих людей до 35 років. За нею передбачено не відшкодування вартості житла, а надання кредиту Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву за відсотковою ставкою, що є нижча за ринкову.

Ще однією можливістю для громадян є “Кредит на житло зі статутного капіталу державного фонду”. Цією пропозицією можуть скористатись громадяни віком не старше 35 років. Позика видається на поворотній основі терміном до 30 років. Відсотки за позикою встановлюються в розмірі облікової ставки НБУ на момент надання кредиту.

Головною відмінністю в двох останніх програмах є джерела фінансування, оскільки з 2015 року “Молодіжне іпотечне кредитування” фінансується не за рахунок державних фондів, а з місцевого бюджету.

Відшкодування сплачених податків

Держава заохочує громадян до сумлінної сплати податків впровадженням різних видів податкових знижок, такими як знижки на іпотечне кредитування та навчання.

Згідно Податкового кодексу України кожен громадянин має право на відшкодування частини відсотків, які Він сплатив за іпотечним кредитом. Розмір компенсації буде залежати від річного заробітку та розміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Також платник податів може повернути собі кошти за оплачене навчання. Знижку може оформити працюючий студент або близький родич (мати, батько, дружина/чоловік), що платив за надання навчальних послуг. Можливий розмір знижки залежить від зарплатні та розміру сплаченого ПДФО претендентом на компенсацію.

Державна допомога по пологах та народженню дитини

У разі вагітності жінка може розраховувати на два види забезпечення: по вагітності та пологах і на допомогу по догляду за дитиною до трьох років.

За першою з програм розмір компенсації та перелік необхідних документів буде залежати від місця працевлаштування жінки.

Виплата допомоги по догляду за дитиною є однаковою для кожної жінки та становить 41280 грн, що розбивається на одноразовий платіж у розмірі 10320 грн та інші щомісячні платежі в сумі 860 грн.

Сім’ям із трьома та більше дітьми передбачена додаткова щомісячна допомога у розмірі 1700 грн до виповнення дитиною шестирічного віку.

Окрім цих програм, державою також були запровадженні «пакунок малюка» та «муніципальна няня». Вони призначені для забезпечення новонародженого найнеобхіднішими речами та економії сімейного бюджету на оплату няні.

Більш детально про кожну програму написано тут.

Державна допомога під час карантину

Законом України № 1071-ІХ від 04.12.2020 передбачено надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8 тис. грн найманим працівникам і фізичним особам-підприємцям (ФОП) під час карантину.

Допомога надається застрахованим особам: найманим працівникам, що втратили частину заробітної платні внаслідок запровадження карантинних обмежень або ФОП, що втратили частину доходу внаслідок карантину.

Іпотека під 7 відсотків

Постановою КМУ від 27 січня 2021 р. № 63 передбачено компенсацію частини процентної ставки за іпотекою, що перевищує 7 % річних. Компенсація надається тим, хто перебуває на обліку щодо поліпшення житлових умов віком до 70 років і має достатній дохід для погашення кредиту. Максимальна сума іпотечного кредиту становить 2 млн грн, а максимальна вартість житла – 2.5 млн грн.

на початок сторінки


Для бізнесу

Державні програми

Найбільша кількість програм підтримки розвитку малого та середнього бізнесу представлена в аграрному секторі: для придбання техніки для АПК, сприянню рослинництва, підтримці тваринництва та розвитку фермерських господарств.

За напрямом Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств у 2020 році передбачено спрямувати 380 млн грн.

Для аграріїв, що займаються садівництвом та виноградарством передбачено покриття 80.00 % витрат на придбання матеріалу. Також діє часткове відшкодування будівництва та реконструкції будівель для зберігання та переробки зерна.

У тваринницькому сектору  наявні програми на відшкодування купівлі та утримання великої рогатої худоби, покриття витрат на будівництво та реконструкцію ферм, часткове покриття кредитів на зведення будівлі фермерського призначення або її ремонт.

Держава також стимулює купівлю обладнання у вітчизняних підприємств і пропонує програму із компенсацію 25.00 % вартості сільськогосподарської техніки українського виробництва.

Для фермерських об’єднань та сільськогосподарських кооперативів також існує значна кількість пропозицій від держави. Фермери можуть повернути кошти витрачені на консультаційні послуги, закупівлю техніки, оплату кредитів або вартості сільськогосподарських рослин, а також отримати підтримку на власний розвиток або купівлю землі на безповоротній основі.

Міжнародні програми

Не менш популярними напрямками в бізнесі для України та світу є альтернативна енергетика, покращення екології та зменшення забруднення навколишнього середовища. Саме за цими напрямками можливо отримати фінансування від НЕФКО та фінсько-українського трастового фонду у вигляді кредитів або пайової участі в капіталі підприємства.

Більш широкий спектр сфер для фінансування представлені в таких міжнародних програмах як ФРП та EU4Business, що займаються кредитуванням і гарантійними позиками.

на початок сторінки

Догори