Державні програми у підтримку рослинництва

Дата огляду: 09.01.2020 року.

Основні розділи:

Альтернативні програми отримання коштів: державні програми у підтримку фермерських господарств, кредити від Німецько-українського фонду, програми від EU4Business.

Сайти, що допоможуть у веденні та відкритті бізнесу: Start Business Challenge, Платформа ефективного регулювання.


Підтримка садівництва та виноградарства

 

На придбання матеріалу для плодово-ягідних культур, винограду та хмелю держава виділила 200 млн грн. Відшкодовуватись буде 80.00 % витрат понесених суб’єктом господарювання в поточному та попередньому бюджетному роках (без врахування суми ПДВ).

Також на обладнання, таке як холодильники, морозильні камери, висушувачі фруктів, лінії товарної обробки, обладнання для гранулювання хмелю, було виділено допомогу загально в сумі 200 млн грн.

Вимоги:
Претендент та сортовий склад садівного матеріалу повинен відповідати законодавчим вимогам, що прописані на сайті Мінекономіки.

Перелік документів:

Пакет документів, який подається раз на рік повинен містити:

 • документи, що посвідчують право на земельну ділянку;
 • проектну документацію;
 • довідку про банківські реквізити;
 • зобов’язання щодо повернення до державного бюджету бюджетних коштів у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання.

До 20 червня та 20 листопада:

 • заяву про компенсацію;
 • акт про фактичний обсяг виконаних робіт та витрат;
 • реєстри витрат з виконання робіт із завіреними копіями первинних бухгалтерських документів;
 • довідки про відсутність (наявність) заборгованості з виплати заробітної плати, сплати податків і зборів;
 • сертифікати на садивний матеріал, для вітчизняного виробництва – сертифікат, що засвідчує сортові якості садивного матеріалу та сертифікат, що засвідчує товарні якості садивного матеріалу, для ввезеного на митну територію України – фітосанітарний сертифікат та сертифікат країни-експортера.

У разі ухвалення районною/обласною державною адміністрацією Вашої кандидатури на відшкодування необхідно буде до 1 липня та 1 грудня подати додатковий перелік документів:

 • зведені відомості про фактичні витрати та попередні обсяги компенсації;
 • висновки за результатами проведення виїзних перевірок та аналізу отриманих документів за встановленими Мінекономіки формами;
 • акти про фактичний обсяг виконаних робіт та витрат.

Порядок дій:
Подати заяву до Мінекономіки, після чого протягом 10 днів на сайті міністерства будуть опубліковані претенденти на отримання коштів.
Кандидат повинен буде подати пакет документів на розгляд комісії районної або обласної державної адміністрації після виконання робіт зі створення насаджень до 20 червня та 20 листопада.
Комісією буде здійснена перевірка з виїздом на місце і у разі позитивного рішення документи будуть надіслані до Мінекономіки до 1 липня та 1 грудня, де буде прийнято рішення про розподіл виділених державою коштів між відібраними суб’єктами господарювання.
Державною казначейською службою України будуть виділені та переведенні кошти до комісії районної або обласної державної адміністрації, яка надасть обраним господарствам суму компенсації.
Списки кандидатів, яким було відмовлено також будуть розміщені на сайті міністерства із вказаною причиною відмови.

При винекненні необхідності Мінекономіки може вимагати інші підтверджуючі документи.

на початок сторінки


Часткове відшкодування для підприємств із зберігання та переробки зерна

За програмою визначено, що допомогу отримують юридичні особи у яких за останні 12 місяців 75.00 % вартості наданих товарів/послуг приходяться на сільськогосподарські товари або послуги.

Вимоги:
Компенсація здійснюється за наступними будівлями: зернофуражними сховищами, елеваторами, механізованими зерноскладами, зерноочисними та зерноочисно-сушильними пунктами, підприємствами з виробництва кормових домішок та сумішей (комбікормів), зокрема за виробничими та допоміжними спорудами, які призначені для зберігання зерна; силосами для зерна; будівлями для зберігання зерна; виробничими та адміністративними будівлями; спорудами пунктів приймання, зберігання, очистки та відвантаження зерна.
Якщо підприємство існує менше, ніж 12 місяців, то за результатами кожного звітного періоду сільськогосподарське виробництво повинно становити 30.00 % від вартості, у тому числі вартості обладнання згідно з проектно-кошторисною документацією, за завершені у поточному році етапи (черги) будівництва.
Будівництво чи реконструкція повинні бути завершиними на момент подачі заявки та документів на програму.

Перелік документів:

 • витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
 • довідка про відкриття поточного рахунка, видану банком;
 • засвідчена підписом керівника сільськогосподарського товаровиробника копія документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта із зберігання та переробки зерна;
 • типова форма № ОЗ-1 “Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів” (для об’єктів, прийнятих в експлуатацію в поточному році, зокрема обладнання) – для об’єктів нового будівництва;
 • типова форма № ОЗ-2 “Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів” – для об’єктів реконструкції;
 • засвідчена підписом керівника сільськогосподарського товаровиробника копія кошторисної частини проектної документації;
 • довідка, чинна на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;
 • довідка, чинна на дату подання заявки, про набуття (підтвердження) статусу платника єдиного податку четвертої групи, видану місцевим контролюючим органом, та розрахунок питомої вартості поставлених сільськогосподарських товарів/послуг, вироблених ним на власних або орендованих основних засобах, який становить не менше 75.00 % вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом 12 попередніх послідовних місяців сукупно, завірений контролюючим органом за місцем основного податкового обліку сільськогосподарського товаровиробника.

Порядок дій:
Подати повідомлення про намір отримання відшкодування за об’єками із зберігання та переробки зерна до 1 квітня, до 1 серпня та до 1 листопада поточного року.
Заповнити заявку та підготувати наступний перелік документів.
Перелічені документи повинні бути подані до комісії Мінекономіки до 5 травня, до 5 вересня, до 5 грудня.
У разі присудження Вам відшкодування, гроші будуть переведені на Ваш рахунок в банку.

 

Заявка та документи за програмами подаються в паперовому та електронному вигляді за адресою: 01008, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 12/2, Мінекономіки (meconomy@me.gov.uazvernennya@me.gov.ua).

на початок сторінки


Джерела інформації:

Офіційний сайт Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Офіційний сайт Інформаційно-аналітичний портал АПК України.

Наказ від 29.12.1995 № 352 “Про затвердження типових форм первинного обліку”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 р. № 587.

Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 березня 2018 р. № 151.

на початок сторінки

Огляд
Назва
Державні програми у підтримку рослинництва