iPhone 12 mini: чи варто купувати?

Дата огляду: 13.07.2021

Висновок
iPhone 12 mini є найкращим вибором для прихильників компактних смартфонів: він робить все на дуже високому рівні. Але є моделі з ще кращою камерою і витривалішою батареєю.

Переваги:

 • найшвидший процесор;
 • чудова камера;
 • компактний розмір;
 • підтримує бездротові технології;
 • широкий діапазон 5G.

Недоліки:

 • екран 60 Гц;
 • слабка батарея;
 • 64 Гб пам’яті в базовій моделі.
 1. Ціна та наявність
 2. Огляд iPhone 12 mini
 3. Порівняння з конкурентами
 4. Відгуки користувачів

Ціна та наявність

Старт продажів в Україні – 20.11.2020.

Ціни в офіційних магазинах:

21 999 грн – 64 Гб: Comfy, Eldorado, Foxtrot

23 999 грн – 128 Гб: Comfy, Eldorado, Foxtrot

27 499 грн – 256 Гб: Comfy, Eldorado, Foxtrot

У порівнянні зі стартом продажів телефони подешевшали на 3000 – 4000 грн, тобто 12 % – 12.7 %.

64 Гб, 128 Гб, 256 Гб – є у всіх мережах магазинів. У наявності чорний, білий, синій, зелений, червоний, фіолетовий кольори.

на початок сторінки


Огляд iPhone 12 mini

Екран

iPhone 12 mini має OLED Super Retina XDR дисплей з роздільною здатністю 2340 x 1080. Але є один великий недолік – частота оновлення становить лише 60 Гц. iPad Pro та майже всі преміальні телефони Android, випущені у 2020 році, пропонують 120 Гц. Це суттєво впливає на відчуття швидкості прокрутки.

Другий недолік – це великий notch, який на такому маленькому екрані здається ще більшим.

Переваги: технологія “керамічний щит”, завдяки чому екран демонструє високий рівень витривалості при падіннях, ідеально відтворені кольори (навіть при яскравому сонячному світлі).

Розмір екрану – 5.4 дюйми, завдяки чому телефон легкий і його зручно тримати в руці.

Камера

Станом на липень 2021 р. за якістю фото iPhone 12 mini входить до двадцятки найкращих у світі. А за якістю відео він взагалі один із топів завдяки запису 10-бітних HDR відео з технологією Dolby Vision.

12 mini має такі самі камери, як і звичайний 12: звичайну 12 Mp, f/1.6 з 5-кратним цифровим зумом і ширококутну 12 Mp, f/2.4.

Його головні переваги: висока якість нічних знімків, швидкий автофокус, природні кольори, висока деталізація та стабілізація.

Головне слабке місце – зум.

iPhone 12 mini робить фотографії та відео на високому рівні, як і iPhone 12, тільки за трохи нижчу ціну.

Приклади фотографій і відео та порівняння з найближчими моделями на англомовному сайті: DxOMark.

Швидкість

Уся серія iPhone 12 є найшвидшою у світі завдяки новому процесору – A14 Bionic. Станом на липень 2021 року він у різних тестах на 15-50 % швидший за найближчих конкурентів: як телефони Android, так і попереднє покоління Apple.

Якщо ви полюбляєте грати в ігри, то 12 mini чудово впорається і з цією задачею. Щоправда, досить сильно нагрівається, що є нормальним для смартфона такого розміру.

Батарея

Батарея – це слабке місце цього смартфона. Ємність компактного акумулятора 12 mini – 2227 мАг. При помірному використанні вам може вистачити одного заряду на цілий день. Але в режимі перегляду відео в Інтернеті телефон розряджається через 5,5 годин. Тож більшість користувачів буде заряджати цей смартфон двічі на день.

Інше

iPhone 12 mini працює у дуже широкому діапазоні частот 5G. Коли цю мережу масово розгортатимуть, у 12-ї серії не повинно бути проблем з підключенням.

Підтримує швидку зарядку 20 Вт і завдяки технології MagSafe – бездротову швидку зарядку 15 Вт. Телефон містить магніти для різних аксесуарів, зокрема, зарядки та чохлів. Завдяки цьому приєднання зарядного пристрою стає дуже зручним.

на початок сторінки


Порівняння з конкурентами

Інші iPhone 12-ї серії

iPhone 12 чи iPhone 12 mini?

Єдине чим ці телефони відрізняються – розмір. Звичайна версія має екран 6.1 дюйми, mini – 5.4 дюйми. Відповідно у mini залишається менше місця для батареї та вона розряджається ще швидше, а сам телефон коштує на 10-12 % дешевше.

Екран 5.4 дюйми не є маленьким. Наприклад, великий iPhone 8 Plus свого часу мав майже такий самий екран. Але дуже компактна батарея iPhone 12 mini буде створювати проблеми: його потрібно заряджати декілька разів на день.

Оберіть iPhone 12 mini, якщо вам дуже важливий компактний розмір телефону та зарядка завжди перебуває неподалік. В інших випадках краще зупинитися на iPhone 12.

iPhone 12 mini чи iPhone 12 Pro?

Pro версія має ряд переваг: додаткову телефотокамеру з оптичним зумом 2х і лазерним сканером, можливість редагувати фотографії в Apple ProRAW, більший розмір оперативної пам’яті та більш преміальні матеріали корпусу. Також iPhone 12 Pro можна купити у версії з 512 Гб внутрішньої пам’яті.

Водночас Pro є на 33 % дорожчим.

Різниця у фотографіях буде помітна лише професіоналам, звичайним користувачам вона помітна лише з зумом і тільки при портретній зйомці вночі.

Якщо вам дуже потрібен зум або ви полюбляєте професійно редагувати свої фото зі смартфона – оберіть iPhone 12 Pro. В інших випадках iPhone 12 mini відмінно впорається з вашими завданнями за значно менші гроші.

iPhone 12 чи iPhone 12 Pro Max?

Усі переваги Pro наведені трохи вище. Pro Max додає до них ще три: більші екран, більшу та витривалішу батарею і трохи кращий зум.

Але Pro Max коштує вже на 43 % дорожче ніж iPhone 12 mini.

Відповідно оберіть iPhone 12 Pro Max, якщо вам потрібно все й одразу та питання ціни не є головним.

Інші iPhone

iPhone 12 mini чи iPhone SE 2? 

Це єдині компактні смартфони з лінійки Apple, наявні в офіційних магазинах. Тож якщо ви полюбляєте невеликі телефони, варто звернути увагу на 12 mini або SE 2.

iPhone SE 2 має дві переваги: дешевший на 39% і можливість розблокування телефону відбитком пальців.

В усьому іншому він суттєво поступається, особливо за якістю екрану та камерою.

За цю різницю в ціні 12 mini пропонує: кращий OLED дисплей з технологією “керамічний щит, дві камери: звичайну 12 Mp, f/1.6 з 5-кратним цифровим зумом і ширококутну 12 Mp, f/2.4, швидший процесор A14 Bionic, вищий клас захисту від вологи та пилу IP68.

Оберіть SE 2, якщо питання ціни є в пріоритеті. В інших випадках краще обрати 12 mini.

iPhone 12 mini чи iPhone 11? 

Зокрема, iPhone 12 mini має OLED дисплей, який є “вищою лігою”. Водночас iPhone 11 зі своїм дисплеєм IPS також відтворює кольори на дуже високому рівні. 

Переваги iPhone 12 mini: кращий екран, вища якість фото та відео, швидший процесор A14 Bionic, компактний розмір, наявність 5G, оновлений дизайн. Але через свій розмір має меншу батарею, а відповідно – швидше розряджається, тоді як при помірному використанні iPhone 11 можна розраховувати навіть на 48 годин.  

iPhone 12 mini коштує на 13% дорожче.  

Якщо вам дуже важливі найсучасніші технології, компактний розмір телефона та зарядка завжди перебуває неподалік – оберіть iPhone 12 mini. Якщо ж тривала робота батареї є в пріоритеті –  зупиніться на iPhone 11

iPhone 12 mini чи iPhone XR?

XR був випущений ще у 2018 році. Тому єдина його перевага – ціна. Це найдешевша модель Apple з достатньо великим екраном. Якщо таке поєднання є для вас важливим – оберіть XR.

Якщо ж ви полюбляєте компактні телефони – доцільніше обрати iPhone 12 mini. Крім сучасних технологій він пропонує значно кращі камеру й екран.

Телефони Android

Зараз в Україні офіційно не продається жодна компактна модель Android. Тому нам довелося порівняти iPhone 12 mini зі значно більшими конкурентами.

Різниця між Android та iOS – це окрема тема. Якщо ця різниця для вас є принциповою – цей розділ можна не читати. Тут ми розглянемо лише технічні відмінності.

Apple iPhone 12 mini чи Samsung Galaxy S21?

Galaxy S21 коштує на 7.4 % дорожче та пропонує екран з частотою оновлення 120 Гц, витривалішу батарею та камеру з кращим зумом і можливістю знімати відео 8к.

Переваги iPhone 12 mini: вища швидкість роботи та якість зйомки відео, компактний розмір.

Враховуючи невелику різницю в ціні, для більшості покупців доцільніше обрати Galaxy S21. Якщо ж створення й обробка відео є для вас найбільш важливими – оберіть iPhone 12 mini.

Apple iPhone 12 mini чи Xiaomi Mi 11?

Mi 11 у версії 256 Гб коштує на 12 % дешевше ніж iPhone 12 mini 256 Гб.

Головні переваги Мі 11: витриваліша батарея, екран з частотою оновлення 120 Гц, розблокування відбитком пальців, вужчі рамки.

Переваги iPhone 12 mini: вища швидкість роботи, якість фото та відео.

Якщо створення й обробка відео є для вас найбільш важливими – оберіть iPhone 12 mini. Якщо ж тривала робота батареї є в пріоритеті –  зупиніться на Мі 11. 

на початок сторінки


Відгуки користувачів

Ми проаналізували відгуки про Apple iPhone 12 mini на українських та американських сайтах.

Загалом вони дуже позитивні.

Користувачам сподобались:

 • швидкість;
 • камера;
 • екран;
 • компактний розмір телефону;
 • дизайн;
 • якість музики.

Найбільше нарікань:

 • слабка батарея;
 • відсутність зарядки та навушників у комплекті.

Переглянути всі відгуки: український магазин, американський магазин (англійською мовою, потрібно обрати країну США).

на початок сторінки

Догори